ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 18:07

Vali Coş’tan anız yangınları uyarısı

Vali Coştan anız yangınları uyarısı


Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, vatandaşı anız yangınlarına karşı uyardı. Halkın duyarlılığını artırmak amacıyla öğrencilerin geçtiğimiz günlerde bu konuda bir yürüyüş düzenlediğini hatırlatan Coş, anız yangınlarından şikayet eden çevrelerin organizasyona yeterli desteği vermemesine tepki gösterdi.

    Vali Hüseyin Avni Coş, “Bu üzüntü verici bir durum. Anız yangınlarının nasıl büyük bir felaket olduğu hususunda yediden yetmişe herkesin bilgilendirilmesi gerekir. İnsanlarda bu bilinci arttırdığımız takdirde meselenin büyük bir kısmını haletmiş oluruz.” dedi.

    Anız yangınlarının aynı zamanda ormanlar ve çevre için de bir tehlike oluşturduğunun altını çizen Hüseyin Avni Coş, beli bir dönem vatandaşların sağlıklı yaşama hakkını ortadan kaldıran ve şikayetlere neden olan olumsuzluğun azaltılmasında herkese sorumluluklar düştüğünü belirtti. Çevre, orman, tarım, jandarma, itfaiye ekiplerinin geçen yıl çok etkin bir çalışma sergileyerek sözü edilen yangınların azaltılmasında önemli başarı eldi edildiğine işaret eden Coş, bu sene de benzeri ortak bir faaliyetin yürütüleceğini ifade etti.

    Toprakların çoraklaşmaması, çevrenin kirlenmemesi ve cezalı duruma düşmemek için kimsenin anız yakmaya teşebbüs etmemesini tavsiye eden Hüseyin Avni Coş, tarlada anız yakmayı gerektirmeyecek araçların Adana’da tarım sanayi k tarafından üretildiğini kaydetti. Coş, kredi desteğiyle de alınabilecek bu modern araçlarla anız sorununu çözmenin daha da kolaylaştığını sözlerine ekledi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER