ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2013 Salı 18:27

Vali Cirit köylerin sorunlarını dinledi


Artvin Valisi Kemal Cirit, merkez ve ilçelere bağlı köylerin muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi.

Valilik Çoruh Toplantı Salonu'nda düzenlenen muhtarlarla tanışma ve köylerde yaşanan sorunların ele alındığı toplantıya, Vali Yardımcıları Hasan Ongu, Mutlu Almalı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Artvin Orman Bölge Müdürü Salih Akbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, Çevre ve Şehircilik Müdürü Murat Cavunt ile İl Sağlık Müdürü Murat Küçükoğlu katıldı.

Toplantıya katılan bütün muhtarları tek tek dinleyerek isteklerini not aldıran Vali Cirit, muhtarları köyleri için gösterdikleri hassasiyetten dolayı tebrik etti.

Muhtarlar ise özellikle köy ve mahalle yolları, içme suyu ve altyapı konularında yaşanan sorunları dile getirdiler. 2005 yılında uygulamaya konulan KÖYDES projesinin köylere adeta yeniden hayat verdiğini belirten muhtarlar, proje ile köylerin içme suyu, yol ve alt yapı hizmetleri gibi sorunların büyük ölçüde çözüldüğü dile getirdi. Toplantının çok faydalı olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren muhtarlar, Vali Cirit’i köylerine davet etti.

Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından Vali Cirit, ilgili kurum amirleriyle birlikte Artvin genelindeki bütün köyleri en kısa sürede ziyaret edeceğini belirterek, mevcut sorunların çözümü konusunda devletin bütün imkanlarını kullanacaklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER