ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 15:56

Vali Çınar'dan Dede'ye veda ziyareti


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler Kararnamesi ile Bartın’a atanan Vali Ali Çınar, Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede'ye veda ziyaretinde bulundu.

Ziyarette gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ali Çınar, görev yaptığı süre içerisinde Başkan Dede ve belediye personellerinin desteğini gördüğünü belirtti.

Yardımlaşmaya önem vermeye çalıştıklarını ve Muş’u daha üst seviyeye çıkarmak için gerek valilik gerekse belediye olarak idari ve hukuki çerçeveler içerisinde karşılıklı yardımlaşmaya çalıştıklarını dile getiren Çınar, "Gücümüz yettiğince ilimize yardım etmeye çalıştık. İnşallah yarın itibariyle valilik önünde vedalaşarak son kez vatandaşlarımızla çok sevdiğimiz severek görev yaptığımız Muş ilimizden Muş halkından ayrılacağız ve yeni atandığımız Bartın’a hareket edeceğiz." dedi.

Kimseyle şahsi bir sorun yaşamadığını ifade eden Çınar, “Kamu hizmetlerinin gerekleri neyse bunları yapmaya çalıştık. Benim vali olarak hiç kimseyle burada nefsi ve şahsi hiçbir problemim yok. Bu konu da rahatım. Yani kamu hizmetleri yapılırken, hizmet gereklerinden dolayı kurumlar arası iletişimler yaşanıyor. Bu çerçevede biz görevimizi yapmaya çalıştık. Benim Vali Ali Çınar olarak ya da şahıs Ali Çınar olarak hiç kimseye şahsi veya nefsi problemim yok.” diye konuştu.

Kamu hizmetleri yapılırken idari ve hukuki süreçlerin yaşandığına dikkat çeken Çınar, şöyle devam etti: "Bazıları bu süreçleri sanki bir problem kaynağı gibi gösteriyor. Yani bunu bazen insanlar tam algılamadan, sanki bir problem varmış gibi algılıyorlar. Öyle bir problem yok. Biz belediye başkanımızla şahsi olarak hiçbir problem yaşamadık. Başkanımızla gerektiği yerde şakalaştık, gerektiği zaman birbirimize hizmet konusunda bunları yapalım gibi telkinlerde bulunduk. Görevimiz, Muş halkının daha iyi şartlarda yaşamasını kolaylaştırmaktı. Görev dönemimizde özellikle güvenlik, asayiş, eğitim, sağlık ve imar çalışmalarında birlikte olduk. Başkanımızla zaman zaman şikâyetler oldu, sıkıntılar oldu. Özellikle imar konusunda yaşanan sıkıntıları birlikte yüklendik. Mücavir alanın genişletilmesi konusunda belediyemizle beraber çalıştık. Biz valilik olarak hukuki süreçlerin hızlanması konusunda destek olduk. Başkanımız kendi görev çerçevesinde elinden geldiğini yapıyor."

"MUŞ HER GEÇEN GÜN DAHA İYİYE GİDİYOR"

Muş’un her geçen gün daha iyiye gittiğini dile getiren Çınar, "Yalnız iki şeye dikkat etmek gerekiyor. Birincisi ilimizde eğitime daha fazla önem vermemiz gerekiyor. İkincisi ise Muş menfaatleri gündeme geldiğin de siyasi düşüncemiz, dünya görüşümüz ne olursa olsun Muş’un menfaatleri etrafında her birlikte hareket etmeyi başarmaktır. Bu iki şeyi başarırsak Muş’un geleceği daha parlak olacak inşallah." dedi.

Belediye Başkanı Necmettin Dede ise, Vali Çınar’la birlikte görev yaptığını belirterek; “İnsanlar zamanla birbirine alışıyor. Makam ne olursa olsun bir ayrılık her zaman beraberinde hüzün ve üzüntü kaynağı olur. Devlet kapısında görev mutlaka bir gün biter. Sayın Valimiz, her zaman Muş’u zevkle şevkle anacaktır. Elbette sorunlar oluyor. Dikensiz gül bahçesi olmaz. Elbette ufak tefek şeyler olacaktır. Bürokratlar hizmetleriyle anılır. Yaptığı hizmetler her zaman kafasından geçer. Bazen öyle işler olur ki yapmakta gücümüz olmaz. Bu da insanda bir uhde olur. Biz Sayın Valimle hiçbir zaman sıkıntımız olmadı. Sayın valimizin insanlarla diyalogu iyidir.” şeklinde konuştu.

Başkan Dede, daha sonra ziyaret anısına Vali Ali Çınar'a plaket takdim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER