ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 00:15

Vali Çakacak, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu

Vali Çakacak, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu


Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu.

Bir otelde yapılan iftar yemeğine Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Garnizon Komutanı Albay Türker Yılmaz, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, , Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şahin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, İl Emniyet Müdürü Mustafa İncebay, İl Müftüsü Mustafa Balık ve çok sayıda şehit, gazi ailesi katıldı.

Ramazan ayının ruhuna uygun olarak şehit aileleriyle birlikte iftar yemeğinde buluştuklarını belirten Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, "Şehit ailelerimizle ve gazilerle aynı havayı teneffüs etmekten bir olmaktan beraber olmaktan duyduğumuz mutluluğu özellikle ifade etmek istiyoruz. Şehitlerimizin anne babaları bizim annemiz babamız. Şehitlerimizin kardeşleri bizim kardeşlerimiz onun için böyle bir akşamda burada beraber olmak bizleri çok mutlu ediyor. Çünkü bizler bu topraklar üzerinde yaşayan çok büyük bir aileyiz." dedi.

Toprakların vatan olmasının kolay olmadığını vurgulayan Çakacak şöyle konuştu: "Her araziye vatan denmez. Vatan denemesi için bir takım bedellerin ödenmesi gerekiyor. Anadolu toprakları çok bedel ödedi. Bu bedelleri görmek isteyenler Çanakkale’yi ziyaret edebilir. İstanbul’dan Edirne’ye, Kırşehir’den, Nevşehir’e bütün illerimizde huzurumuzu bozmaya çalışanlar var. Bizler bunların oyunlara gelmemeliyiz. Huzurumuzu bozmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz vermemiz gerekir. Bu cennet vatanımızda huzurlu bir şekilde yaşamamız gerekir."KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER