ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 16:13

Vali Balkanlıoğlu'ndan İHL tartışmasına tepki

Vali Balkanlıoğlundan İHL tartışmasına tepki


 Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)tarafından yaptırılacak imam hatip lisesinin (İHL) suni gündem yapılarak kamuoyunun meşgul edildiğini söyledi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Balkanlıoğlu, kentte mevcut endüstri meslek liseleri ile kız meslek liselerine ilave olarak, hayırsever işadamları ve devlet tarafından yaptırılacak olanlarla 4 endüstri meslek lisesi ve 3 kız meslek lisesi olacağını söyledi. Bu tür okullara ihtiyaç kalmayacağını belirten Balkanlıoğlu, "Şimdi imam hatip lisesinin 750 öğrenci kapasitesi varken yeni sistem neticesinde öğrenci sayısı 2 bine yükseldi. Bu çocukların eğitimi için Osmangazi Anadolu Lisesi'nde sabahcı-öğlenci olarak ikili eğitime geçirildi." dedi.

Ortaokul kısmının da Kadınana İlköğretim Okulu'na alındığını bu duruma öğrenci velilerin şikayet ederek tepki gösterdiğini ifade eden Balkanlıoğlu, yapılacak olan bu liseyle buradaki okulların ikili öğretimlerini tekrar normal öğretime geçirmeyi planladıklarını anlattı.

TOBB aracılığı ile ihtiyaç olan bir okul binası yaptırdığını belirten Balkanlıoğlu, "Bugün imam hatip lisesi olur, yarın başka bir sistem doğrultusunda başka bir okula dönüştürülebilir. İhtiyaçlar doğrultusunda hareket edip doğru bir karar verdiğimizi düşünüyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER