ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 17:39

Vali Ayvaz'dan büyük hedef

Vali Ayvazdan büyük hedef


Mardin Valisi Turhan Ayvaz, YGS'de dereceye giren Mardin FEM Dershanesi öğrencilerinden daha büyük derece beklediğini söyledi.

Öğrenci ve öğretmenleri makamında kabul eden Vali Ayvaz, 2013 Türkiye YGS 80.si ve Mardin YGS il birincisi Mardin Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Öykü Gürel ve YGS il ikincisi Sedat Budak, Mardin il genelinde ilk 6 sırayı paylaşan öğrenci öğretmenlerle makamında bir süre görüştü. Ayvaz, elde edilen dereceden duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrenci ve öğretmenlerini başarılarından dolayı tebrik etti.
Öğrencilerin bir sonraki sınavda daha başarılı olmalarını isteyen Vali Turhan Ayvaz, "Öğrencilere hayal güçlerini zorlayacak çılgın projelere imza atmalarını bekliyoruz. İlimizde eğitim ve öğretimin gelişmesinde dershanelerin önemi büyüktür. Bu bağlamda Mardin’de bütün dereceleri kazandıran dershane yönetici ve öğretmenlerini kutluyorum. Aynı zamanda verilen derslerine çalışarak verilen ödevleri zamanında yaparak başarı elde eden öğrencileri ayrı ayrı kutluyor ve bundan sonraki imtihanlar daha da başarılı olmalarını diliyorum." dedi
Mardin FEM Dershanesi Genel Müdürü Oktay Ballı ise Mardin’in eğitim seviyesini yükseltmek için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini vurgulayarak,"Şampiyon olan öğrencilerin Mardin başta olmak üzere bölgenin ve Türkiye'nin gelişimine katkı sunacak yaratıcı projelere imza atacaklarına dair Mardin Valisi'ne söz vermek üzere kendilerini ziyaret ettik. 23 yıldan beri üniversite sınavlarında Mardin’de il birincileri hep Fem dershanelerinden çıktı. Burada kaliteli eğitim yanında öğrenciye gösterilen sevgi ve saygıda vardır. Bütün bunlar olunca da başarıda kendiliğinden geliyor.” şeklinde konuştu

Başarılarından dolayı gençleri ve öğretmenlerini kutlayan Vali Turhan Ayvaz, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. YGS başarısında büyük emekleri olan öğretmenlere ise teşekkür belgesi verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER