ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 11:34

Vali Aydın, komşularını ağırladı

Vali Aydın, komşularını ağırladı


Siirt Valisi Ahmet Aydın, eşi Arzu Aydın ile birlikte komşularını iftarda ağırladı. Valilik Konutu'nda gerçekleştirilen iftar programına, konut etrafında ikamet eden 20 aile katıldı.

İftara katılan konukları masalarında tek tek ziyaret ederek, sohbet eden Vali Aydın, iftarın ardından komşuluk ilişkilerinin önemine değinerek, her zaman kapılarının komşularına açık olduğunu belirtti.
Ramazan ayının kardeşlik bağlarının ve yardımlaşmanın zirveye çıktığı mübarek bir ay olduğunu ifade eden Vali Aydın, "İslam dini komşuluk hakkına çok büyük bir önem veriyor. Peygamber Efendimiz (sav)'in 'Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir.' hadisi şeriflerinden anlıyoruz. Bu bakımdan komşuluk ilişkilerimize hep sevgiyle, hoşgörü ile bakmalıyız." diye konuştu.

İftardan duydukları memnuniyeti ifade eden Mithat Saraçoğlu, komşular adına yaptığı konuşmada, kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

Vali Aydın ve eşi Arzu Aydın, ziyaret sonunda çocuklara çeşitli oyuncaklar ve hediyeler verdi. Vali Aydın ve eşi Arzu Aydın iftar sonrası misafirlerini kapıdan uğurladı. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER