ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 22:49

Vali Ata'dan demokrasi yorumu


Gaziantep Valisi Erdal Ata, komşu ülkelerdeki kan ve gözyaşının temelinde demokrasinin olmamasının yattığını söyleyerek, Cumhuriyetin önemine dikkat çekti.

Gaziantep Valiliği tarafından Cumhuriyetin ilanının 90. yıldönümü nedeniyle Teymur Continental Hotel’de resepsiyon düzenlendi. Vali Ata ve eşi Nazan Ata, konukları kapıda karşıladı.

Resepsiyonda, yıldönümü anısına yapılan pasta Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile eşleri tarafından kesildi. Ellerindeki Türk bayraklarını sallayan konuklar, hep bir ağızdan ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ ve ‘10. Yıl Marşı’nı okudu.

Resepsiyonda bir konuşma yapan Vali Ata, “Bu geceye katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Atamızın bize en büyük emaneti olan Cumhuriyet Bayramı’nı bugün yurdumuzun her köşesinde, ilimizde de olduğu gibi kutluyoruz. ‘En büyük eserim’ dediği ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti sonsuza dek korumak, her Türk vatandaşının en önemli görevi olması gerekir. Yaşadığımız coğrafyada komşularımıza baktığımız zaman, yanı başımızda Suriye, İran, Irak, Mısır, Fas, Tunus, Cezayir, Pakistan, Afganistan gibi ülkelerde yaşanan kan ve gözyaşının temel sebebinde, bu ülkelerde demokrasinin olmaması yatıyor. Atatürk, ne kadar ileri görüşlü bir devlet adamı olduğunu, büyük bir lider olduğunu, tam 90 yıl önce Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Cumhuriyeti ilan ederek ve bunu Türk milletine armağan ederek göstermiştir.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER