ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 18:17

Vali Aksoy: Salıpazarı turizmle gelişecek

Vali Aksoy: Salıpazarı turizmle gelişecek


Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Yeşil Yol Projesi uygulanan Salıpazarı ilçesini,n önümüzdeki dönemlerde turizm bakımından geçiş güzergâhı olacağını belirtti. Aksoy, ilçenin turizmle kalkınacağını ifade etti.

İlçe gezilerine devam eden Vali Aksoy, Salıpazarı ilçesinde incelemelerde bulundu. Kaymakam Hatice Bayar Özdemir'den, ilçede yürütülen çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi alan Vali Aksoy, Salıpazarı’nın, konum itibariyle Samsun'un en önemli ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Aksoy, "Salıpazarı ilçemiz doğal güzellikleriyle Samsun'un en önemli ilçelerinden birisi. Bölgemizin turizmde kalkınması bakımından yürüttüğümüz önemli çalışmalarımız var. Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı çerçevesinde, Yeşil Yol Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar var. Yeşil Yol Projesi, Salıpazarı ilçemizden de geçiyor ve buranın uzun vadede, önümüzdeki dönemde turizm bakımından da geçiş güzergâhı olan ilçe haline gelmiş olacak. Bu yönde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğal güzellikleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak bizim için önemli ve değerli. Bu bakımdan bölgenin bu değerini iyi bilmek ve onunla ilgili çalışmalarımızı da iyi bir noktaya taşımamız lazım." diye konuştu.

İlçeye ulaşım sorununun çözülmesi noktasında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Aksoy, Salıpazarı-Çarşamba arasındaki yolun ihalesinin yapıldığını ve yer tesliminin bugün itibariyle müteahhide yapıldığını belirtti. Birkaç gün sonra müteahhidin bölgeye geldikten sonra yol yapım çalışmalarına başlayacağı müjdesini veren Aksoy, “Kamulaştırma sorunu olmayan noktalarda yoğun bir çalışma içerisine girilecek. Önümüzdeki günlerde artık Salıpazarı ve Çarşamba arasındaki yol konusunda bugüne kadar yaşanan sorunlar giderilmiş olacak. Salıpazarı-Terme arasındaki yol güzergâhında Karayolları orada asfalt kaplama çalışmalarını tamamladı. Salıpazarımızın Terme'ye daha rahat bir şekilde ulaşmasına fırsat sağlayacak." şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz sene yaşanan sel felaketinde yıkılan ilçe merkezindeki köprünün yerine yapılan yeni köprünün üzerinden geçen Aksoy, "Salıpazarı'nda geçtiğimiz yıl yaşanan sel nedeniyle köylerimizin ulaşımını sağlayan köprümüz yıkılmıştı. Bu köprümüzün ihalesi yapıldı, önemli aşamaya geldi. Bölgemizin ulaşımı anlamında yapılan bu köprümüz ile önemli bir sıkıntıyı gidermiş olacağız." dedi.

İnceleme gezisinde, Vali Aksoy, kendisine eşlik eden Kaymakam Hatice Bayar Özdemir, Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Arslan, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile birlikte ilçenin muhtarları ile bir araya gelip, sorunlarını dinledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER