ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 16:35

Vali Akdemir, Tercan’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi


Tercan'da 2013 yılında yapılan yatırımları değerlendirmek ve 2014 yılında ilçede yapılacak olan yatırımları gözden geçirmek amacıyla Vali Abdurrahman Akdemir'in başkanlığında mahalle ve köy muhtarlarıyla istişare toplantısı yapıldı.

Yapılan istişare toplantısına İlçe Kaymakamı Osman Güven, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun, kurum müdürleri ve Tercan İlçesi'ne bağlı mahalle ve köy muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Vali Abdurrahman Akdemir; yapılacak yatırımları ihtiyaçlara göre öncelik sırasına alınarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

Konuşmasında yatırım programını bütçeye göre değil ihtiyaçlara göre belirleneceğini ifade eden Vali Akdemir;“Eğer bir mahalde altyapı ihtiyacı varsa o ihtiyacı karşılamak için her koşulda o ihtiyacı gidereceğiz. Önceliğimiz yol ve içme suyu gibi temel ihtiyaçlar olan alt yapı hizmetlerini tamamlamak. Alt yapısı tamamlanmış köylerde ise köy meydanları açmak, metruk yapıları yıkarak köyleri daha estetik hale getirmek, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerini tamamlamaktır” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER