ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:02

Vakkasoğlu: "Ramazan manevi kolaylıkla geçer"


Ramazanın gelmesine sayılı günler kala Ramazan’da yapılabilecekler üzerine konuşan Vehbi Vakkasoğlu, Ramazan ayının yaz günlerinde olmasından dolayı çok fazla kişiden endişeli sözler duyduğunu, bu tarz konuşmalar yapmanın doğru olmadığını söyledi. Bu şekilde bir Ramazan beklentisi olmaması gerektiğini söyleyen Vakkasoğlu, "Nasıl bir beklenti içinde olursanız öyle olur. Ramazan, manevi olarak kolaylıkla geçer." dedi.

Moral FM’de yayınlanan Parantez programına katılan yazar Vehbi Vakkasoğlu, Ramazan sonrası tutulan 6 günlük orucun 60 gün gibi zor geçebileceğini fakat Ramazan ayının içinde bulunduğu Kuran ayı olmasından dolayı manevi kolaylık olduğunu dile getirdi. Ramazan ayının farkına varmak için biraz zorlanmak gerektiğini de kaydeden Vakkasoğlu, şimdiden bir Ramazan hazırlığına girilmesini, kalan günlerde evlerin içinde hissedilir bir Ramazan havası olması gerektiğini vurguladı.

Ramazan ayının hemen başındaki günlerde Kuran-ı Kerim okumaya başlanabileceğini söyleyen Vakkasoğlu, "Hatimlere şimdiden başlayabilirsiniz, meal okumak, tefsir okumak da Ramazan ayı içerisinde ihmal edilmemesi gerekenlerdendir." tavsiyesinde bulundu. Özellikle çocukları Ramazan’ın gelişine dair hazırlıklara dahil etmenin önemine dikkat çeken Vakkasoğlu, bu şekilde çocuklara bir bilinç kazandırılabileceğini aktardı. Dinin ramazanda başlayan bayramda biten bir şeymiş gibi yansıtılmamasının önemli olduğuna dikkat çeken Vakkasoğlu, dinin hayatın her safhasına yansıması gerektiğini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER