ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 19:13

Vakıfay, öğrencileri İstanbul’da ağırlıyor

Vakıfay, öğrencileri İstanbulda ağırlıyor


Merkezi İstanbul’da bulunan Vakıfay Derneği'nin Tokat ve Zile şubeleri, burs verdikleri başarılı öğrencileri, genel merkezin davetlisi olarak İstanbul’a götürdü. 2-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul ve Çanakkale’de geziler yapacak Vakıfay Tokat Şubesi yönetim kurulu üyeleri, dernek binasında bir araya gelerek, Vargel Projesi’nin programına yönelik hazırlıkları gözden geçirdi.

Vakıfay Tokat Şube Başkanı Ali Aydın, 'Vargel'in yaz başlarında Anadolu insanına yayla zamanının geldiğini ilan eden çiçeğin adı olduğunu söyledi. Aydın, “İnsanlara yayla dönemini haber veren Vargel bir müjdecidir. Vargel, şimdi de ihtiyaç sahibi öğrenciler için umut olacak bir projeye ismini veriyor. Bu ülkede dünyaya gelen her başarılı çocuğun, toplumun geleceğine dair hayaller kurmaya hakkı vardır. İşte ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrenciler için umut olacak bu Vargel Projesi, Vakıfay ile hayat buluyor." dedi.

Vakıfay'ın, bir önceki dönemde Kızılay Genel Başkanlığı görevini yürüten Tekin Küçükali’nin kurucu ve genel başkanlığını yaptığı, eğitim ve yardım için kurulan bir dernek olduğunu ifade eden Başkan Ali Aydın, Vargel'in ise Vakıfay’ın şu anda ön planda olan tescilli projesi olduğunu ifade etti. Aydın, şöyle dedi: "Vakıfay’ın ana hedefi, 'Topluma faydalı bireyler yetiştirmek' olarak belirlendi. Yani öncelikli hedef eğitim. Farklı projelerle de insanlara yardım ederek toplumun kalkınması için çalışacak. Vargel, odak noktasında insan olan bir sosyal sorumluluk projesi. Zeka, yetenek ve hevese sahip olup imkanı olmayan ilköğretim öğrencileri, ihtiyaçları olan imkanlarla buluşturarak onlara üniversite öğrenimlerinin sonuna kadar destek olmayı hedefleyen bir proje. Ülkemizin, geleceği olan çocuklarımızın, imkansızlıklar nedeniyle heba olmasının önüne geçmeyi hedefleyen bu projeye destek vermek ve yardımda bulunmak hepimizin görevi.” şeklinde konuştu.

TOKAT’TAN 100 KİŞİ GİDECEK

Vakıfay’ın Vargel Projesi İstanbul Programı’na Tokat ile birlikte Gümüşhane, Konya Seydişehir ve Gaziantep illerinden gelen öğrencilerin de katılacağının bilgisini veren Başkan Ali Aydın, Tokat’ın, 100 kişilik ekibi ile en çok katılım gösteren il olacağını söyledi. İstanbul’da öğrencilere Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Minia Türk, İstanbul Boğazı Turu gezileri planlandığını ve sonrasında Çanakkale Şehitliği’nin gezisi olacağını ifade eden Aydın, pazar günü akşam yola çıkan Tokat Vakıfay kafilesinin, perşembe günü sabahı Tokat’ta olacak şekilde planlama yapıldığını söyledi.

VAKIFAY TOKAT YÖNETİMİ

Vakıfay Tokat Şubesi’nin yönetiminde Başkan Ali Aydın ile birlikte Işıl Feray Karabekiroğlu, Hüseyin Kömür, Feriha Koç ve Bülent Aşıroğlu bulunuyor. Söz konusu Vargel Projesi’ne katılacak Tokat heyetinin organizasyonunda yönetim kurulu üyelerine, dernek üyeleri Prof. Dr. Rüstem Cangi, Zile Şubesi’nden Sebahattin Erdoğan, Hayati Erdemir, Remziye Sansar, Sefenay Sansar, Rabia Daşcı, Esra Keskin, Zeynep Aşıroğlu ve Fatih Kılıç görev alacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER