ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:27

Vakfıkebir’de yaz kurslarında 2 bin öğrenci Kur’an-ı Kerim öğrenecek

Vakfıkebirde yaz kurslarında 2 bin öğrenci Kuran-ı Kerim öğrenecek


Trabzon’un Vakfıkebir İlçe Müftülüğü tarafından öğrencilere yönelik olarak 100 merkezde açılacak Yaz Kur’an Kurslarında 2 bin öğrenci Kur’an- ı Kerim öğrenecek.

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir, yaz Kur’an Kursları ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “24 Haziran’da her yaş grubundan öğrencilerimize yönelik yaz Kur’an Kursları her camide ve Kur’an Kursunda, mümkün olduğu mahallerde açılacak. Bu konuda bütün görevlilerimiz, imam- hatipler, müezzinler ve Kur’an Kursu Hocaları görevlidir. Bu amaçla yaz kursları öncesi formatörler eşliğinde iki seminer düzenledik. Bu kurslarda uygulanacak yöntemler ve teknikler üzerinde duruldu. Ayrıca kurslarımızda kur sistemi uygulanacak. Kur’an öğretimi gruplar yapılmak suretiyle gerçekleştirilecek. İlkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadar öğrenciler olduğu için farklı öğrenci grupları ve yaş gruplarına göre eğitim verilecek. Kur’an- ı Kerim’i okuyabilenler var, okuyamayanlar var. Bu yüzden bir seviye tespit kontrolü yapılacak” dedi.

Özellikle her camide yaz Kur’an Kursu açılacağına da dikkat çeken Tokdemir, ağırlıklı olarak Kur’an-ı Kerim öğretilmekle birlikte itikat (inançla ilgili bilgiler), ahlak ve siyer (Peygamberimizin Hayatı) gibi bilgiler de öğretileceğinin altını çizdi. Tokdemir, “Ayrıca bu yıl Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile diyalog kurularak gençler spora ve çeşitli etkinliklere yönlendirilecek” ifadelerine de yer verdi.

24 Haziran 2013’te başlayıp, 23 Ağustos 2013’te bitecek olan kurslar haftada beş gün süreli ve günde 3 saat olarak verilecek. 100 merkezde açılacak kurslara 2 binin üzerinde öğrenci katılacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER