ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 11:50

Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi yüzme kursu açtı

Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi yüzme kursu açtı


Trabzon’un Vakfıkebir İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yüzme kursu açtı. Beşikdüzü Dilektaşı Havuzu'nda açılan yüzme kursuna yaşları 6 ile 14 arasında değişen 44 öğrenci katılıyor.

Kurs hakkında bilgi veren eğitici Sinan Tozoğlu, “Kendi hayatlarını veya başkalarının hayatını kurtarmak için yüzmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Çocuklarımız bu kurslar sayesinde hem yüzme öğreniyor, hem de sosyalleşiyorlar. Belki de hayatlarında sadece bir defa işlerine yarayacak olan bu yüzmede ya kendi hayatlarını kurtaracaklar ya da başkalarının hayatlarını kurtaracaklar.” dedi. Spor dallarından en önemlisinin yüzme sporu olduğunu söyleyen kurs hocası Sinan Tozoğlu, yüzme dersleri ile öğrencilerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak ve öz güvenlerini geliştirmeleri hedeflediklerini söyledi.

Çocukların müracaatı ile yüzme kursunu açtıklarını söyleyen Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Birol Yüksek, “Kursumuz 120 saatlik bir kurs olup öğretmenlerimizin gözetiminde yapılıyor.” dedi. Yüzmede önemli olan ayak olduğu için ayak çalışmasına önem gösterildiğini anlatan Yüksek, “Daha sonra tahta ile suda kayma ve ayaklarıyla beraber elleri de katarak yüzmeyi öğreniyorlar. Ardından yüzme seviyelerine göre büyük havuzlara alınan öğrencilere bütün stiller öğretiliyor.” şeklinde bilgi verdi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER