ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:23

Vahap Küçük, Ufuk Turları'nın konuğu oldu

Vahap Küçük, Ufuk Turlarının konuğu oldu


Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD), tarafından düzenlenen 'Ufuk Turları' programına LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük katıldı. Küçük, tekstil dışında başka alanlarda yatırım yapmayacaklarını söyledi.

    ÇAGİAD, üyelerinin ve Çanakkale'deki işadamlarını yatırıma teşvik etmek ve belli alanlardan uzman kişilerden bilgi almak için geleneksel hale getirdiği Ufuk Turları'nın 9'uncusu düzenledi. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve çok sayıda işadamının katıldığı programa tekstil alanında liderliğini koruyan LC Waikiki patronu Küçük katıldı.

    Programın açılış konuşması yapan ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, şimdiye kadar yaptıkları çalışmaları anlatarak, 12 Haziran'da ilk defa Çanakkale'de Türkçe Olimpiyatları'nı düzenleyeceklerini söyledi. Daha sonra salondaki işadamlarına tecrübelerini aktaran Küçük, 1988'de kurdukları şirketin bugüne kadar gelişini özetleyerek, geçen sürede yaptıkları doğru adımları ve hataları örneklerle anlattı. Küçük, "1990'da üreticilikte markalaşmaya geçtik. 1997 yılında LC waikiki markasının tüm haklarını satın aldık. 2001'de bayilikten perakendeciliğe geçiş yaptık." dedi. Her krizin bir fırsat doğurduğunu belirten Küçük, 2001 krizini fırsata dönüştüren firmalardan biri olduklarını ifade etti.

    Misyonlarını 'İyi giyinmek herkesin hakkı' inancı üzerine kurduklarını açıklayan Küçük, kaliteyi, ucuza herkese ulaştırdıklarını söyledi. Küçük sözlerini şöyle sürdürdü; "2023 yılına kadar Avrupa'nın en başarılı üç giyim markasından biri olmak hedefimiz. Bu tarihe kadar 10 milyar dolar satış tutarı üzerine çıkmak. 2009 yılında yurtdışına açıldık ve 16 ülkede 50 mağaza açtık."

    Daha sonra katılımcıların sorularını alan Küçük, başka alanlarda yatırım yapıp yapmayacakları yönündeki soruya hayır cevabını verdi. Küçük, başka alanlara ve markalara enerjilerini harcamak istemediklerini belirterek, LC Waikiki markasını daha da büyütmek istediklerini söyledi.

    Yerine geçecek kişiyi nasıl hazırladığı yönündeki soruya ise Küçük, çocuklarını en alt seviyede çalışmaya başlattırdığını açıkladı. Küçük, büyük oğlunun lise yıllarında mağazalara koli taşıyarak başladığını, daha sonra farklı departmanlarda çalıştığını, bir süre başka bir firmada da tecrübe kazandığını söyledi.

    Programın sonunda Küçük'e Çanakkale Zeytin Yağı, ve seramikten yapılan bir tablo hediye edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER