ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 13:29

Uzun, Tarsuslularla iftar sofrasında buluştu

Uzun, Tarsuslularla iftar sofrasında buluştu


AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Tarsuslularla iftar sofrasında buluştu.
Yıldırımhan Bahar İlköğretim Okulu’nda verilen iftara vatandaşların yanı sıra okul müdürleri ile kurum amirleri de katıldı.

AK Parti Mersin Milletvekili iftar öncesi vatandaşlara seslenerek, "Toplumsal barış, kardeşlik ve dostluğumuza kimse fitne sokamayacak." dedi. İftar'dan önce kısa bir konuşma yapan Uzun, şunları kaydetti: "İlk olarak bizlere bu güzel Ramazan günlerini armağan eden Yüce Allah'ımıza hamt olsun. Milletimize nice Ramazanlar ve sonrasında bayramlar nasip etmesini diliyorum. İftarlar Birlik ve Beraberliğimizi pekiştiriyor. Ramazan bayramının başta ülkemiz olmak üzere İslam âlemi ve tüm dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın."

Türkiye bizim hükumetimiz döneminde itibar kazandı. 27 milyar dolar olan Merkez Bankası rezervi 93 milyar dolara yükseldi. Geçmişte borç alabilmek için başka ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye bugün IMF’ye kredi verir hale geldi. Güçlü ve köklü bir tarihe sahibiz. Ülke olarak bölgemizde lider, dünyada söz sahibi olmaya devam edeceğiz. Türkiye böylesine gelişirken adeta tekerin önüne taş koyma durumu yaşatmak isteyenlerle mücadele ediyor. Çözüm süreciyle toplumsal barışı sağladık. Bu süreçte kararlı adımlarımızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu. Yeni eğitim sistemi hakkında da bilgi veren Vekil Uzun, 4+4+4 yeni eğitim sistemi ile birlikte meslek liselerinin önünün açıldığını sözlerine ekledi. İftar yemeğinin ardından Vekil Uzun, burada vatandaşlarla sohbet ederek, sıkıntılarını dinledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER