ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 14:53

'Uzun İnce Bir Yol'

Uzun İnce Bir Yol


Fotoğraf Sanatçısı Alaattin Polat tarafından hazırlanan “Uzun İnce Bir Yol” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'ndeki serginin açılışına Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı M. Ali Sabaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.

Sergide yer alan fotoğraflar hakkında bilgi veren Fotoğraf Sanatçısı Alaattin Polat, kendisinin de bir Karayolları çalışanı olduğunu belirterek, Cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana içerisinde Elazığ bölgesinde yapılan çalışmaların da yer aldığı yol yapım fotoğrafları ile tarihi Harput ve Elazığ fotoğraflarını sergide bir araya getirdiğini söyledi.

Vali Yardımcısı Ercan Çiçek ise Sanatçı Alaattin Polat’ın Karayolları Müdürlüğü'nün bir çalışanı olduğunu ifade ederek, özellikle kara yollarının ülkeyi sarmaya başladığı dönemde çekilen yol yapım çalışmaları ile Elazığ’ın tarihi ile ilgili fotoğrafların birlikte sergilendiği bu sergiyi açtığı için Polat’ı kutladığını belirtti.

Serginin açılışını yapan Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, Alaattin Polat’a bir plaket takdim etti ve sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER