ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2014 Salı 20:03

Er Ufuk Gölbez’in intihar haberi geldi

Uzman çavuş olacaktı

Vatani görevini Hatay’ın Serinyol ilçesindeki jandarma birliğinde yapan er Ufuk Gölbez’in intihar haberi geldi.


Vatani görevini Hatay’ın Serinyol ilçesindeki jandarma birliğinde yapan er Ufuk Gölbez’in intihar haberi geldi. Göğsüne ateş ettiği tüfekle intihar ettiği bildirilen Gölbez’in askerliği çok sevdiği ve iki ay sonra uzman çavuşluk sınavına gireceği belirtildi.

Antalya’dan vatani görevini yapmak için Hatay’ın Serinyol ilçesindeki 121. Jandarma Alayı’na giden 5 aylık er Ufuk Gölbez’in, birliğindeki nöbet kulübesinde 03.30’da intihar ettiği bildirildi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Gölbez’in, tüm müdahaleye rağmen saat 05.00 sıralarında hayatını kaybettiği belirtildi. Er Gölbez’in Antalya’nın Kepez ilçesi Yeni Emek Mahallesi’nde yaşayan ailesine acı haberi komutanları verdi. Acı haberi alan anne Havva Gölbez ve kardeş Umut Gölbez, gözyaşlarına boğuldu. Sokağa taziye çadırı kurulurken, evlere Türk bayrağı asıldı. Gözü yaşlı baba Adem Gölbez, taziyeleri kabul etti.

UZMAN ÇAVUŞ OLMAK İSTİYORDU

Esnaflık yapan Adem Gölbez, oğlunun askerliği çok sevdiğini ve okulunu da bu amaçla dondurduğunu belirterek, “Acemi birliğini Bilecik’te yaptı. Usta birliği için Hatay Serinyol’a gitti. Serinyol’da da uzman çavuş olarak kalmak istediğini söylüyordu. Oğlum uzman çavuşluk sınavına gireceği için evraklarını hazırlayıp gönderdik. İki ay vardı sınavına. Rahatının çok iyi olduğunu ve yata yata askerlik yaptığını söylerdi” dedi.

"ASKERLİĞİ SEVEN BİRİ NASIL İNTİHAR EDER"

Oğlunun 4.5 aylık asker olduğunu dile getiren acılı baba Gölbez, “Oğlumun bir sorunu, herhangi bir sıkıntısı yoktu. Sigara alkolü yoktu. İntihar edecek bir insan değildi. Bugün komutanlar geldi. Oğlumun mektup bırakarak intihar ettiğini söylediler. İzinsiz bir mermi alarak sol göğsünün altına ateş ederek intihar ettiğini söylediler. Oğlum intihar edecek bir çocuk değil. ‘Ben askerde kalacağım, askerliği seviyorum’ diyen birisinin ben intihar edeceğini zannetmiyorum. Raporu gelsin savcılığa başvuracağız. Benim oğlum intihar etmez” diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat Meslek Yüksekokulu öğrencisiyken kaydını dondurarak askere giden 20 yaşındaki Ufuk Gölbez’in sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta annesine yazdığı “Ben asker oldum anne” şiiri dikkat çekti.

Gölbez’in şiirinde şu ifadeler yer alıyor:

”Canım annem benim

Bak ben asker oldum anne

Hani akşam yemeğini beğenmeyen oğlun

Bugün ne bulursa yer oldu

Sabah yatağından olduğu gibi çıkan oğlun

Bugün yatağını 5 dakikada jilet gibi yapar oldu

Gömleğinin üstündeki en ufak çizgiye bile kızan oğlun

Bugün ter kokan kamuflajı 3 dakikada giyer oldu

Hani bana ayakkabı almıştın da mırın kırın eden oğlun

Bugün 5 kilo botun içinde ayakları şişer oldu

Evden giderken gitme dediğin oğlun

Bugün evde 1 dakika olabilmek için neler vermez oldu

Hani bişey yap deyince ’puuff anne’ diye cevap veren oğlun

Sesinin bir damlasına susar oldu

Hani hasta olduğunda başında sabahladığın oğlun

Bugün yara bere içinde yatar oldu

Sabah yatağında hadi oğlum kalk öğlen oldu dediğin oğlun

Bugün güneş daha doğmadan kalkar oldu

Dedim ya anne bak ben asker oldum...”KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER