ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 18:55

Uzaktaki kardeşler Muğla'da


 'Uzakta bir kardeşim var' projesi kapsamında Van'ın Çaldıran ilçesinden Muğla'ya gelen 110 kişilik öğrenci ve öğretmen grubu, Bodrum, Marmaris, Milas ve Fethiye'yi keşfetti.

Muğla Valiliği ve Piri Reis Eğitim Kurumları tarafından kardeşliği pekiştirme adına hazırlanan proje kapsamında Van'dan uçakla Muğla'ya gelen 110 kişilik öğrenci ve öğretmen grubu, Piri Reis Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nuri İleri ve kardeş aileler tarafından çiçeklerle karşıladı. Kolejde, kardeş aileleriyle birlikte akşam yemeğinde buluşan öğrenciler, gruplar halinde Muğlalı ailelerin evlerine konuk oldu.

Çaldıran ilçesinden 110 öğrenci ve öğretmen, ziyaretlerinin ilk gününde Gökova Körfezi'ne dökülen Kadın Azmağı Deresi'nde tekneyle gezerek, su samurundan deniz kaplumbağasına kadar birçok hayvan ve bitki türlerini görme imkânı buldu. Hayatlarında ilk defa uçağa binmenin heyecanını tadan öğrencilerin birçoğu, aynı zamanda ilk defa deniz görmenin de mutluluğunu yaşadı. Gökova Körfezi ve Akyaka sahilinde gezen öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirdi. Öğrenciler daha sonra gruplara ayrılarak Fethiye, Bodrum, Dalaman, Milas ve Marmaris ilçelerine giderek tatil yörelerinde gezdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER