ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 14:18

'Uyuyan Güzeller' sergisi büyük beğeni topladı

Uyuyan Güzeller sergisi büyük beğeni topladı


 Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim bölümü mezunu ve yüksek lisans öğrencisi Zeynep Aksın, yeni doğmuş bebeklerin fotoğraflarından oluşan ‘Uyuyan Güzeller’ isimli bir fotoğraf sergisi açtı.

    2009 yılından beri daha çok doğum ve bebek fotoğrafları çekimi yaptığına değinen doğum, bebek fotoğrafçısı Zeynep Aksın, Kayseri Park AVM’de açtığı ikinci fotoğraf sergisinin büyük beğeni topladığını söyledi.

    İkinci kişisel sergisi hakkında açıklamalarda bulunan Aksın, “2012 yılında ilk bebek fotoğrafları sergisini açmıştım. 10 Mayıs 2013 tarihinde açtığım yeni sergim ise ikinci bebek fotoğrafları sergisi. İkinci sergim daha konsept bir sergi özelliğini taşıyor. Sergi, 6’sı erkek olmak üzere toplam 27 bebeğin fotoğraflarından oluşuyor. Serginin konsepti uyuyan güzeller. Sergide maksimum iki haftalık bebeklerin çekimleri yer alıyor. Çekimleri; bebeklerin evlerinde özel çekim malzemeleri kullanarak, annelerinin yanlarında, bebekler uyurken el ve ayaklarını düzenleyip poz verdirerek gerçekleştirdim. Aileler ile doğum öncesi tanışıp bir bağ kurmam işimi kolaylaştırdı. Sergideki fotoğraflar yaklaşık 1 yıllık sürede çektiğim yaklaşık 60 fotoğraf arasından özenle seçtiklerimdir.” dedi.

    Serginin açılmasının ardından ailelerin bebekleriyle sergiyi gezdiğini aktaran Aksın, “Güzel tepkiler aldım. Bebek fotoğrafları sergisi açtıkça doğum fotoğrafı çektirmek isteyen ailelerin sayısında artış oldu. İleride yine bebekler üzerine biraz daha farklı içeriği olan yeni sergiler açmayı hedefliyorum.” diye konuştu. CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER