ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 15:53

Uyuşturucuyla mücadeleyi yeniden değerlendireceğiz

Uyuşturucuyla mücadeleyi yeniden değerlendireceğiz

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, son günlerde bonzai kullanımından dolayı artan ölümlerle ilgili olarak konuştu.


Uyuşturucuyla mücadeleyi yeniden değerlendireceklerini kaydeden Müezzinoğlu, yoğun bir çalışma başlatacaklarını ifade etti.

    Mehmet Müezzinoğlu, bir takım temaslardan bulunmak üzere Gaziantep'e geldi. Gaziantep Valiliği'ni ziyaret eden Müezzinoğlu, buradan da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret eden Müezzinoğlu, her yaş grubu ile ilgili projeler geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekerek genç nüfusun taşıdığı risklere vurgu yaptı. Müezzinoğlu, "Bir taraftan nüfusumuz yaşlanıyor. Yaşlı nüfus ile ilgili projeler. Genç nüfusumuz güçlü ama genç nüfusumuzun taşıdığı riskler var. İşte uyuşturucu yaygın bir risk haline geldi. Şimdi bunu yalnız İçişleri Bakanlığı, 'Uyuşturucuya alışmış bunu Sağlık Bakanlığı tedavi etsin' tamam biz tedavi ettik. Ertesi gün yine bu evladımız ya da vatandaşımız kendi koşullarına dönüyor ve kendi koşullarında kör döngünün içerisine giriyorsa, bu kör döngüyü kırmamız lazım. Bunu en güçlü kıracağımız alanlardan bir tanesi de yerel yönetimlerle, yerel dinamiklerle kuracağımız ortak ilişkiler ve geliştireceğimiz ortak projelerdir." açıklamasında bulundu.

    Son zamanda bonzai kullanımından dolayı artan ölümlerle ilgili bir soruyu da cevaplandıran Müezzinoğlu, "Uyuşturucuyla mücadeleyi yeniden bir önümüzdeki hafta İçişleri Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla yeniden bir değerlendireceğiz. Burada en güçlü paydaşlarımızdan birisi yerel yönetimlerimiz olacaktır. Yoğun bir çalışmayı başlatacağız. Zaten şuanda İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar bir teyakkuz halinde ama masaya yatırıp yeni yol haritaları ve yeni projeler geliştirmemiz gerektiği kanaatindeyiz." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER