ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2017 Çarşamba 12:15

Uyuşturucu yapımında kullanılan maddeyi yakıt deposuna saklamışlar

Uyuşturucu yapımında kullanılan maddeyi yakıt deposuna saklamışlar

Kırklareli'nde, bir depoda mantolama köpükleriyle gizlenmiş aracın yakıt deposu ile otomobilin bazı gizli bölmelerinde, uyuşturucu yapımında kullanılan yaklaşık 200 litre asitik anhidrid maddesi ele geçirildi Operasyonda biri yabancı uyruklu 2 kişi gözaltına alındı


Kırklareli'nde, bir otomobilin yakıt deposu ile otomobilin bazı bölmelerine saklanmış yaklaşık 200 litre asi̇ti̇k anhi̇dri̇d maddesinin ele geçirildiği operasyonda, 2 kişi gözaltına alındı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Edirne ile Kırklareli emniyet Müdürlüklerine bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstasyon Mahallesi Sırtbağlar Caddesi'nde bir nalbur deposunda arama yaptı.

Depoda, mantolama köpükleriyle gizlenmiş Bulgaristan plakalı lüks bir otomobil bulundu. Araçta yapılan aramda, deposu ile bazı bölmelerine gizlenmiş, uyuşturucu yapımında kullanılan yaklaşık 200 litre asi̇ti̇k anhi̇dri̇d maddesi ele geçirildi.

Olay yerine çağrılan Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin aldığı önlemlerin ardından asitik anhidrik maddesi güvenli bir şekilde emniyete götürüldü.

Operasyonda yakalanan biri yabancı, 2 kişinin işlemleri sürüyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER