ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:03

Uyuşturucu tacirlerine darbe

Uyuşturucu tacirlerine darbe


Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde satışı yapılan halka açık alanlar ile öğrenci ve gençler için risk oluşturan alanlarda operasyon yaptı. Batman ve İzmir illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 5 kişi yakalandı. 4 şüpheli hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmak, bir şüpheli hakkında ise diğer suçları nedeniyle tutuklama kararı verildi. Şahıslar cezaevine gönderildi.

Batman polisi, operasyon öncesi torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu madde satıcılarını takibe aldı. 'Onluk' olarak tabir edilen ve 10 TL karşılığında esrar ile 18 yaş altı gençlere uyuşturucu madde satışı yapıldığı tespit edildi. 5 şüphelinin, uyuşturucu madde kullanan ve alan 11 şahsa uyuşturucu madde sattığını belirleyen polis, şüphelilerin yakalanmalarına yönelik Batman ve İzmir illerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilen şüpheli şahıslardan 4'ü hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan, bir şüpheli hakkında ise diğer suçları nedeniyle tutuklama kararı verildi. Şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER