ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2014 Pazartesi 17:48

Uyuşturucu satıcılarından cephane

Uyuşturucu satıcılarından cephane

Balıkesir'de yapılan operasyonda çok sayıda ruhsatsız silah, uyuşturucu madde ve gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.


Operasyonda baba ve oğul gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen baba serbest kalırken, oğlu tutuklandı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde, ruhsatsız silah ve gümrük kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen iki şüpheliyi gözaltına aldı. Sokakta uyuşturucu sattıkları iddia edilen 2 şahıs İ.I. (23) ile babası M.I. (55) isimli şüpheliler adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden İ.I. mahkemece tutuklanırken babası M.I. ise serbest bırakıldı.

Polisin yaptığı operasyonda 41 paket şeffaf poşet içerisinde satışa hazır vaziyette her biri yaklaşık 1.30 gram ağırlığında olan toplam 55.10 gram bonzai maddesi, uyuşturucu tartımında kullanılan hassas terazi, 35 adet uyuşturucu madde satışında kullanılan kilitli poşet, 939 paket değişik markalarda gümrük kaçağı sigara, 18 adet gümrük kaçağı cep telefonu, 3 adet sabit dipçikli otomatik, 4 adet seyyar dipçikli pompalı av tüfeği, 1 adet tek kırma, 5 adet dipçiksiz kabzeli pompalı av tüfeği olmak üzere toplam 13 adet av tüfeği ve 12 adet dolu av fişeği, 1 adet kama ve 1 adet pala, 2 adet ruhsatsız tabanca, 16 adet dolu mermi, 23 adet 6136 SKM olarak değerlendirilen bıçak ve 9 adet muşta ele geçirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER