ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 14:08

Uyuşturucu kaçakçısı, 500 bin Euro ile yakalandı


Almanya'dan Türkiye'ye gelen uyuşturucu kaçakçısı bir zanlı, Atatürk Havalima'nında kıskıvrak yakalandı. Yakalanan zanlının üzerinde, 500 bin Euro ele geçirildi.

Almanya Berlin Tegel Havalimanı'nda, Türkiye'ye geldiği belirlenen şüpheli şahsın üzerinde 500 bin Euro'nun olduğu tespit edildi. Fakat, Alman makamları, herhangi bir gerekçe olmadan paraya el koymadı, sadece şahsı, böyle bir parayı yetkili makamlara bildirmediği için idari cezaya çarptırdı. Durumun, Türk Gümrüğü'ne bildirilmesi üzerine Türk Hava Yollarına ait TK1722 sefer sayılı uçakla Atatürk Havalimanı'na inen şüpheli şahıs 'Yeşil Bölge'yi geçtikten sonra gözaltına alındı.

Yakalanan şüpheli şahısınbaşlatılan GBT soruşturmasında eski ibr uyuşturucu kaçakçısı olduğu saptandı. Şahsın üzerinde yapılan aramalarda da valiz içerisinde 1.000 adet 500 Euro’luk banknotlar halinde toplam 500 bin Euro tespit edildi. İlgili savcılığının talimatı ile söz konusu paraya el konularak adli emanete teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturma davam ederken, şahıs hakkında 1567 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında Kanun’un 3/2 maddesine göre işlem yapıldı, ayrıca konu hakkında Mali Suçları Araşturma Kurulu’na da bilgi verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER