ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 12:01

Uyuşturucu denetiminde hatlı minibüs şoförleri de yakalandı


İstanbul’da sürücülere yönelik uyuşturucu denetimlerinde 20 günde 136 sürücü kontrolden geçirildi. 2'si hatlı minibüs şoförü, 6 kişinin uyuşturucu alarak araç kullandıkları tespit edildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yasal işlem başlattıkları sürücülerin ehliyetlerine 5 yıl süre ile el koyarken her birine 3 bin 600 lira ceza kesti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün tanıtım ve bilgilendirme toplantısının ardından, 21 Ağustos tarihinde başlatılan sürücülere yönelik uyuşturucu kontrolleri aralıksız sürüyor. İstanbul’daki denetimlere yakalanan ilk uyuşturucu vakası bir minibüs şoförü oldu. Kadıköy’de yapılan kontroller sırasında yakalanan C. G.’nin (33) esrar aldıktan sonra direksiyona geçtiği tespit edildi. Şüphelinin ehliyetine 5 yıl süre ile el konup 3 bin 600 lira para cezası kesildi. Şüpheli ayrıca karakola teslim edilerek hakkında uyuşturucu kullanmak suçundan işlem yapıldı.

Denetimlerde Fatih bölgesinde H.G., Beşiktaş bölgesinde S. Ç. ile H. B., Ümraniye bölgesinde ise sürücüler R. M. ile V. O.’nun uyuşturucu madde aldıktan sonra direksiyon başına geçtikleri tespit edildi. Bu vakalardaki sürücülerden birinin kokain, diğerlerinin esrar kullandıkları belirlendi. Karakola teslim edilen sürücüler hakkında uyuşturucu kullanmak suçundan işlem yapıldığı belirtildi.

Uyuşturucu denetimlerinin aralıksız süreceğini belirten yetkililer, uygulama ile toplamda 136 sürücüye test yapıldığını aktardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER