ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 11:01

Uyuşturucu davasında 20 sanığa hapis cezası


Kastamonu'da uyuşturucu madde sattığı, temin ettiği ve bulundurduğu iddiasıyla yargılanan 49 sanıktan 20'si hapis cezasına çarptırıldı.
     Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, sanıklar ve sanık avukatları katıldı.
     Mahkeme heyeti, ''uyuşturucu madde satmak'', ''temin etmek ve bulundurmak'' suçlarıyla yargılanan sanıklardan Tolga K'ya 11 yıl 8 ay, Selçuk Y'ye 8 yıl 9 ay, Hakkı Sinan Y, Kadir Ç. ve Hüseyin A'ya 6 yıl 3'er ay, Sezgin E, Hasan Y, Cihan D, Ahmet Y, Yunus Emre Y, Alper İ, Gökhan Ö, Feyyaz Y'ye 4 yıl 2'şer ay, Çetin D'ye 3 yıl 9 ay, Metin B, Adem G. ve Hakverdi B'ye ise 2 yıl 1'er ay hapis cezası verdi.
     Davada yargılanan 29 sanık ise beraat etti.
     Kastamonu Kaçakçılık Şube Müdürlüğü(KOM) ve Taşköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce Kastamonu Merkez ve Taşköprü ilçesine uyuşturucu madde getirip piyasaya sürdükleri ihbarı üzerine, çalışma başlatmıştı.
     Kastamonu, Kocaeli, Ankara illerinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün katılımıyla gerçekleştirilen ve 4 ay süren eş zamanlı operasyon sonucunda, bin 377 gram esrar, 5,32 gram Jameican, 5 Extacy hap, 0,30 gram kokain ele geçirilmiş, 49 şüpheli şahsa işlem yapılıp, 14'ü gözaltına alınmıştı.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER