ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 16:39

Uyuşturucu bağımlısı genç, annesini bile gasp etmiş!

Uyuşturucu bağımlısı genç, annesini bile gasp etmiş!


Adana'da bıçakla tehdit ettiği 3 kişiden birini yaralayan uyuşturucu bağımlısı 27 yaşındaki Erdal Ö.'nün parasız kaldığı bir gün annesini darp edip 380 lirasını gasp ettiği ortaya çıktı. Polisin gözaltına aldığı şüpheli, suç ortağı arkadaşı ile birlikte adli mercilere sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, Erdal Ö., 30 Ağustos Cuma günü, merkez Yüreğir ilçesi Sinanpaşa Mahallesinde kırmızı ışıkta duran otomobile yaklaşıp sürücünün boğazına bıçak dayadı, kimliğini istedi. Işık yeşile dönünce başka bir aracın yanına giden şüpheliden kurtulan sürücü kaçtı.

Aynı yerde, İstanbul Tuzla'da askerlik yaparken izne gelen bir kişiyi de bıçakla yaraladığı belirlenen Erdal Ö., arkadaşı ile birlikte 3 Eylül Salı günü, merkez Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesinde bir kadının küpelerini çaldı. İddialara göre, Erdal Ö., aile sağlığı merkezinden çıkan 33 yaşındaki Fatma Çakar'ın gözünü kapatırken arkadaşı kadının kulağındaki altını çalıp kaçtı.

Asayiş Şubesi Gasp Bürosu ekipleri, 3 olayda da alınan eşkallerin birbirine benzediğini ortaya çıkardı. Yapılan araştırmada, gasp olaylarını merkez Yüreğir ilçesi Güzelevler Mahallesinde oturan Erdal Ö.'nün gerçekleştirdiği belirlendi. Polis, bir gasp olayında Erdal'a uyuşturucu bağımlısı arkadaşı 27 yaşındaki Ersin D.'nin yardım ettiğini tespit etti. Polis, iki madde bağımlısını evlerine gittikleri sırada yakaladı.

Bu arada, gasp şüphesi ile gözaltına alınan Erdal Ö.'nün uyuşturucu için annesi Payam Ö.'yü de darp ettiği ortaya çıktı. Annesinden 380 lira aldığı belirlenen şüphelinin "uyuşturucu kullanmak" suçundan 1 yıl kesinleşmiş hapis cezası da bulunuyor. Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüpheliler "silahlı yağma" suçlamasıyla adli mercilere sevkedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER