ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 12:47

Uyumayan çocuğuna polisten masal


Kayseri Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, 155 Polis İmdat hattına günde 3 bin 500 civarında ihbar geldiğini belirterek, asılsız ihbarların ve ilginç taleplerin polisin işini aksattığını ifade etti. Aydın, vatandaşın bu hattı arayarak, uyumayan çocuğuna polisin masal anlatması, polisin yemek tarifi vermesini gibi talepleri ile karşılaştıklarını aktardı.

    Mustafa Aydın, il genelinde güvenliğin sağlanması adına vatandaşın hızlı bir şekilde polisle iletişim sağlaması amacıyla hizmet veren 155 hattına günlük 3 bin ila 3 bin 500 civarında ihbar geldiğini söyledi. Bunların birçoğunun asılsız ihbar olduğunu aktaran Aydın, “Maalesef insanlarımız bu hatları boş yere meşgul ediyor. Birçok insanımız çok değişik ve ilginç isteklerde bulunuyor. İnsanlarımızın bazıları 155’i arayarak yemek tarifi istiyor. Tüp istiyor. Çocuğu yatağa gitmediği, uyumadığı için şikayet eden anne ve babalar oluyor. Çocuklarını bu nedenle korkutmalara yada masal anlatmaları yönünde talepte bulunanlar var. Vatandaşımız bunun için bu hattı meşgul etmesinler.” dedi.

    Emniyet Müdürü Aydın, boş yere meşgul edilen hattın, gerçek anlamda tehlikede bulunan ve acil polis yardımı gereken insanları daha çok mağdur edeceğinin insanlar tarafından dikkate alınmasa gerektiğini kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER