ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:46

Uygur kardeşler, Özhaseki’ye teşekkür etti

Uygur kardeşler, Özhasekiye teşekkür etti


Ünlü tiyatro oyuncuları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali'ne katılacak olan öğrencilerle tiyatro üzerine söyleşi yaptı. İki kardeş, sanata ve sanatçıya sahip çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen söyleşiye Büyükşehir Belediyesi'nden yetkililer, festivale katılacak olan okulların yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Söyleşi öncesi konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, liseler arasında gerçekleştirilen Uluslararası Tiyatro Festivali'nin Türkiye'de tek olduğunu söyledi. Durukan, "Amacımız gençlerimizi kültür ve sanat ile buluşturmak. Sizleri kültürün ve sanatın farklı kolları ile bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu festivali siz gençler ile birlikte düzenlemekten oldukça mutluyuz. Bu yıl festivalimizin 8'incisini gerçekleştiriyoruz ve şimdiye kadar festivalimize 188 okul katıldı. 4 binin üzerinde öğrencinin sahne alarak oyunlarını sahnelediği festivali bu yıl da hep birlikte coşkulu şekilde gerçekleştireceğiz" dedi. Daire Başkanı Durukan, Uygur kardeşlere Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki adına teşekkür plaketi takdim etti.

Öğrencilerin ilgisinden oldukça mutlu oldukları gözlenen Uygur kardeşler, söyleşi sırasındaki esprileri ile öğrencilere keyifli anlar yaşattı. Ünlü tiyatro oyuncusu Behzat Uygur, Kayseri'de olmaktan mutlu olduklarını söyleyerek "Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki'ye sanata ve sanatçıya her zaman destek olduğu için teşekkürlerimi iletiyorum. Başkan Özhaseki sanata ve sanatçıya sahip çıkıyor. Kayseri'de bulunan tiyatro salonları bunun güzel bir örneği. Bin 300 kişilik Kadir Has kültür sanat merkezi gerçekten çok güzel olmuş; emeği geçenleri kutlarım. Kültür merkezlerini yapmak önemli değil, onları yönetecek olan ufku geniş, sanat sevgisi olan idarecileri oralarda görmek önemli. Kayseri, sanat konusunda gerçekten çok şanslı çünkü burada sanattan ve sanatçıdan anlayan yöneticiler var. Anadolu'da birçok bölgede, oyun oynayabilmek için salon bulamıyoruz. Gençler elinizdeki değerlerin kıymetini bilin. Sanat, sanatçılara değer verildiği sürece filizlenerek büyür. Sosyal medyada da paylaştım ben Kayseri'deki tiyatro sevgisini" dedi. Uluslararası Tiyatro Festivalini oldukça önemsediğini ifade eden Uygur, "Bu tür etkinlikler gençleri sanata yöneltir." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Behzat ve Süheyl Uygur kardeşler, babaları Nejat Uygur ile tiyatro sahnesinde yaşamış oldukları anıları öğrenciler ile paylaştı. Tiyatro Festivali'nde yer alacak olan öğrencilere sahne performansı ile ilgili tüyolar veren Uygur kardeşler, öğrencilerden büyük alkış aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER