ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:21

UÜ Medya Ödülleri, Hatay’dan gelen acı haber üzerine ertelendi


Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Medya Ödülleri'nin, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki patlama nedeniyle daha sonra açıklanacak bir tarihte verileceği bildirildi.

Üniversite öğrencilerin oylarıyla belirlenen 9.’uncu Medya Ödülleri Hatay’dan gelen patlama haberi sonrasında ertelendi. UÜ Radyo Televizyon topluluğu tarafından geleneksel olarak düzenlenen medya ödülleri, bu yıl 23 dalda belirlendi. Yaklaşık 30 bin öğrencinin oy kullanması ile belirlenen ödüller patlama haberi sonrasında sahibini bulamadı.

UÜ Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen tören öncesinde UÜ Rektörlüğü ve öğrenci topluluğu tarafından alınan karar gereği tören ertelendi.

"BU GÜNDE ÖDÜL TÖRENİ YAPAMAZDIK"

Tören öncesinde konuşan UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Müfit Parlak, patlama haberi sonrasında büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, “Bu günü bir sevinç duygusu içinde paylaşmak gibi bir düşünce üniversitemizde olamaz. Onun için kendi aramızda düşündük ve böyle bir karar aldık. Hain bir saldırı, Hatay ve Reyhanlı’da saldırı var ve 45’in üzerinde vatandaşımızı kaybettik, yüzlerce yaralımız var. Ben ölülerimizin önünde saygı ile eğiliyorum. Başta Reyhanlı halkı olmak üzere ülkemizin insanına başsağlığı ve sabır diliyor. Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.” dedi.

Böyle bir günde bu tür bir törenin olmasını kendilerini derinden yaralayacağına değinen Parlak, “Elbette ki bu töreni en azından bu gün yapmanın doğru olmadığını düşünüyor ve hepinizden özür diliyoruz. Ama bütün kalbimle diliyorum ki bu ülkenin üzerinde oynanan ne kadar oyun olursa olsun Türk devleti çok güçlü ve bunların hepsinin üstesinden gelecektir.” şeklinde konuştu.

Parlak, ödül töreninin üniversitede ileriki bir tarihte yapılacak olan şenliklerin ardından yapılacağını sözlerine ekledi. Ardından ölenler için bir dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından tören sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER