ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:12

Utku, Demirspor formasıyla uğurlandı

Utku, Demirspor formasıyla uğurlandı


Adana’da beynindeki tümör nedeniyle ameliyat edildiği hastanede hayatını kaybeden 6 yaşındaki Ali Utku Yücel, toprağa verildi.

Gazeteci babası Kemal Yücel ile gittiği buz pistinde düşen ve kontrol amacıyla kaldırıldığı Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nde çekilen MR'ında beyninde tümör olduğu tespit edilmişti. Minik Ali Utku, Vali Hüseyin Avni Coş’un maddi destekleriyle 19 Şubat’ta Acıbadem Adana Hastanesi’nde ameliyat edilmişti. Ailesinin umutlu bekleyişine rağmen dokuz gün sonra hastanede beyin ölümü gerçekleşen Ali Utku’nun organları bağışlandı. Çocuğun kalbi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Servisi'nde doğuştan kalp kası bozulması ve yetmezliği yaşayan 2 yaşındaki Melek Özcan'a, karaciğeri Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde yatan 2 yaşındaki bir çocuğa, böbreği ise Yüreğir Başkent Hastanesi'nde yatan bir hastaya nakledilmek üzere alındı.

Minik Ali Utku'nun cenazesi Özel Acıbadem Hastanesi morgunda alındığı sırada hastaneye gelen Vali Hüseyin Avni Coş, Utku'nun babası Kemal Yücel'e baş sağlığı diledi. Küçük Ali Utku için Buruk Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Adana Demirspor Kulüp Başkanı Önder Serin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Cafer Esendemir, Adana Demirsporlu futbolcular ile taraftarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aralarında Demirsporlu futbolcularının da bulunduğu katılımcıların taziyeleri kabul eden ve ayakta durmakta güçlük çeken baba Kemal Yücel, annesi Nesli Hanım, üzerine adı yazılı Adana Demirspor’un forması olan çocuğun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Ali Utku’nun fotoğraflarından oluşan dövizlerle merasimde hazır bulunan Demirsporlu taraftarlar ve okul arkadaşları, duygulu anlar yaşadı.

Oğlunun fotoğraflarına bakarak 'İçim yanıyor' diyen acılı babayı ve anneyi gazeteci arkadaşları teskin etti. Oğlunun organlarının 3 hastaya nakledildiğini ifade eden Yücel, Utku’nun 3 kardeşinin daha olduğunu ve gidip onları seveceğini belirtti. Evladının kalbini alan çocuğu dinleyeceğini dile getiren Yücel, onlara oyuncak alıp götüreceğini kaydetti.

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Önder Serin ise çok zor olan evlat acısının Allah kimseye yaşatmamasını temenni etti. Serin, “Yapacak bir şey yok. Camia olarak çok üzüntülüyüz. Allah ailesine sabır versin.” dedi.

Tören sonrası Ali Utku'nun cenazesi kılınan namaz ve yapılan duaların ardından toprağa verildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER