ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:52

Üşüyen Suriye'ye destek yağmuru

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'nin (İDSB), Suriyeli mağdur ve masum siviller için başlattığı ''Kış geldi..


İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'nin (İDSB), Suriyeli mağdur ve masum siviller için başlattığı ''Kış geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' küresel yardım kampanyasına destek verilmesi için Bahreyn Asale Derneği çağrı yaptı.
     Bahreyn Asale Derneği Başkanı ve Milletvekili Abdulhalim Murad, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İDSB'nin Suriyeli siviller için başlattığı kampanyadan övgüyle söz etti.
     Bahreyn halkının ve hayır kuruluşlarının, kampanyayı desteklediğini bildiren Murad, ''Daha sistemli olması açısından dayanışma içinde olacağımız böyle bir kampanyanın başlatılmasını temenni ediyorduk'' dedi.
     Abdulhalim, Suriyeli sivillere yardımların eşit bir şekilde dağıtılması için hayır kuruluşları arasında koordine olması gerektiğine vurgu yaptı.
     Yardım projelerinin ülkeler arasında bölüştürülmesini tavsiye eden Abdulhalim, ''İşbölümü yapıldığı takdirde, mülteci kampları, sağlık eğitim merkezlerinin inşasına ilişkin çok daha iyi bir iş çıkacaktır'' diye konuştu.
     Kışın gelmesiyle Arap dünyasını ve İslam alemini Suriyeli sivillere yardım kampanyasını destekleme çağrısı yapan Abdulhalim, ''Kış geldi... Önümüzdeki günlerde hava daha da soğuyacak. Suriyeli sivillerin yiyecek, yakacak ve ilaç ihtiyacını karşılamak gerek. Arap ve Müslüman ülkelerin yardım imkanları var'' şeklinde konuştu.
     Abdulhalim, Suriye halkına yönelik başlattığı kampanyadan dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.
     Kampanyaya Türkiye ile Malezya, Pakistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Kuveyt, Lübnan, Libya, Fas, Yemen, Ürdün, Mısır, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Belçika, Bahreyn ve Cezayir'de bugün yapılan eş zamanlı yapılan toplantılarla destek verildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER