ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Eylül 2014 Pazartesi 13:37

Üst geçit faciasının faturası

Üst geçit faciasının faturası

Avcılar'da bir aracın damperinin çarpması sonucu yıkılan üst geçit ile ilgili kazada toplam tazminat yaklaşık 320 bin lira.


 TOPLAM 320 BİN TL TAZMİNAT ÖDENECEK

İstanbul Avcılar’daki üst geçit kazasında sigorta şirketi yaklaşık 320 bin lira tazminat verecek. Bu tazminatın 268 bin lirası hayatını kaybeden minibüs sürücüsü Yusuf Kaya’nın yakınlarına ödenecek.

 Avcılar'da bir aracın damperinin çarpması sonucu yıkılan üst geçit ile ilgili kazada toplam tazminat yaklaşık 320 bin lira.

Olayda hayatını kaybeden minibüs sürücüsü Yusuf Kaya’nın yakınlarına 268 bin lira ödenecek. Bu, trafik poliçesine göre ölüm ve sakatlanma durumunda kişi başına ödenmesi gereken rakam.

Ayrıca hem minibüsteki maddi zarar karşılanacak, hem de çöken köprü için tazminat ödenecek.

Köprü tamamen yıkıldığından, minibüs de kullanılamaz hale geldiğinden kaza başına 53 bin 600 lira olan maddi hasar tazminatı köprü ile minibüs arasında eşit paylaştırılacak.

Sigorta şirketi, köprü için 26 bin 800 lira, minibüs için de yine 26 bin 800 lira ödeyecek.

ŞIMDILIK, TAZMINATLARI SIGORTA ŞIRKETI ÖDEYECEK.

Ancak halen süren davada mahkeme sürücünün kusurlu olduğuna karar verirse sigortanın ödeyeceği yaklaşık 320 bin lira tazminat kamyonun şoförü ya da işleteni olan inşaat şirketinden alınacak.

Trafik sigortası kapsamında meydana gelen kazalarda ölenlerin yakınlarına tazminat ödenirken, yararlananların sağlık giderlerinin yanı sıra maddi hasarlar da belirli limit çerçevesinde sigortadan ödeniyor. 

 

KAYNAK: ntvmsnbc

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER