ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Kasım 2014 Pazar 08:09

Üsgeçidi kaldırma çalışmaları başladı

Üsgeçidi kaldırma çalışmaları başladı

İstanbuk Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Fatih'te bulunan ve tarihe tanıklık ederek onlarca yıldır vatandaşlara hizmet veren Sirkeci Yaya Üstgeçidi kaldırma çalışmalarına başladı.


İstanbuk Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Fatih'te bulunan ve tarihe tanıklık ederek onlarca yıldır vatandaşlara hizmet veren Sirkeci Yaya Üstgeçidi kaldırma çalışmalarına başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, Fatih-Sirkeci'de Şehir Hatları Vapurları önünde yer alan tarihe tanıklık etmiş Sirkeci Yaya Üstgeçidi'nde, yaya güvenliğini sağlama gerekçesiyle kaldırma çalışmalarına başladı. Ekipler, 00.00 ile 06.00 saatleri arasında, köprünün kaldırma çalışmalarını yürütecek. Önümüzdeki Çarşamba günü sabah saat 06.00'a kadar sürecek çalışmalar nedeniyle, kaldırma işleminin yapılacağı saatlerde, Sirkeci Üstgeçit'in bulunduğu sahil yolu araç trafiğine kapalı olacak.

ARAÇ SÜRÜCÜLERİ TEPKİ GÖSTERDİ

Sirkeci Üstgeçidi'nin kaldırma çalışmaları kapsamında, gece saat 00.00 itibariyle üstgeçidin bulunduğu Ragıp Gümüşpala Caddesi çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Araç sürücüleri, belediye görevlileri tarafından ara sokaklara yönlendirildi. Üstgeçidin kaldırılma işleminden habersiz olan araç sürücüleri ise oluşan trafik nedeniyle belediye görevlilerine tepki gösterdi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

'Kennedy Caddesi-Ankara Caddesi ve Reşadiye Caddesi kesişiminde bulunan, Sirkeci Yaya Üstgeçidi; yaya geçişi açısından konforlu olarak kullanılamaması ve sinyalize kavşağa yakın olması nedeniyle de, yayaların hemzemin kavşaktan geçişinin engellenememesi sebebiyle, yaya güvenliğini sağlama amaçlı olarak kaldırılıyor. Köprünün tasfiye çalışması 22 Kasım 2014 Cumartesi gece 24.00'da (Cumartesiyi Pazara bağlayan gece) başlayacak, 26 Kasım Çarşamba sabahı sabah 06.00'da tamamlanacak. 4 gün sürecek olan çalışmalar; 00: 00 ile 06: 00 saatleri arasında sahil yolu araç trafiğine kapatılarak gerçekleştirilecek. Köprünün kaldırılmasının ardından, yayaların konforlu geçişlerinin sağlanabileceği, engelli, yaşlı ve çocukluların kullanımına uygun, Sinyalli Hemzemin Geçit Düzenlemesi yapılacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi anaarterler üzerindeki üstgeçitleri zamana yayarak kaldırmayı planlıyor. Köprünün güvenli bir şekilde tasfiyesi çalışmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi- Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'nca, Sinyalli Hemzemin Geçit Düzenlemesi ise, Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nca yapılacaktır"

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER