ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:20

Uşak'taki uyuşturucu operasyonu


Uşak'ta ormanlık alanda ağaçları keserek oluşturdukları bahçede uyuşturucu madde yetiştirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 zanlı tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Banaz İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından "Uyuşturucu madde yetiştiriciliği ve ticareti yapmak" suçlarından adliyeye sevk edilen Yusuf K. (39) ve Cankar G. (66), savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Banaz ilçesinde yaklaşık bin 278 metre yükseklikteki Murat Dağı'nda, ormanlık alanda ağaçların kesildiği, etrafı duvarla çevrilen alana kurulan sulama sistemiyle Hint keneviri yetiştirildikleri iddiasıyla Yusuf K. (39) ve Cankar G. gözaltına alınmış, operasyonda 3 kilogram kubar esrar ile 354 kök Hint keneviri ele geçirilmişti.
Güvenlik güçlerinin incelemesinde bölgede uyuşturucu ekim alanı oluşturmak için 140 ağacın kesildiği, Hint kenevirinin daha hızlı gelişmesi için sulama sistemi kurulduğu ve belirli aralıklarla gübreleme yapıldığı belirlenmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER