ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 13:02

Uşak'ta TÜBİTAK destek programları anlatıldı


Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) tarafından, "TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Destek Programları" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı Burak Şişman'ın konuşmacı olarak yer aldığı, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki toplantıya UTSO üyeleri katıldı.

Toplantıda destek almaya hak kazanan başarılı projelerden örnekler veren Şişman, Uşak’tan TEYDEB programına 1995 ile 2012 yılları arasında sekiz projenin başvurduğunu, dördünün başarılı bulunduğunu aktardı. Uşak’ın proje olarak hibe desteğinde Ege’de sekizinci, Türkiye genelinde ise 52. sırada yer aldığını belirten Burak Şişman, “Destek programları büyük bir pasta ve bu pastadan Uşak daha fazla destek alabilir. Birçok firma bu desteklerden faydalanıyor. Biz Uşak’tan daha fazla proje bekliyoruz.” dedi. 1995 ile 2012 yılları arasında 16 bin 422 proje başvurusunun 9 bin 721 tanesinin desteklendiğini ve 2,9 milyar lira verildiğini kaydederek, TEYDEB destek programları hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Burak Şişman, sunumunun ardından katılımcıların sorularını cevapladı.

Toplantıyla ilgili açıklama yapan UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ise şunları söyledi: “Firmalarımızın, rekabet güçlerini arttırabilmesi için ar-ge ve inovasyon çalışmalarına önem vermesi gerekiyor. Bu konuda TÜBİTAK başta olmak üzere birçok kurum destek veriyor. İlimizde ar-ge kültürünün gelişmesini ve üretilen bilginin ticarileştirilmesini istiyoruz. Bu konuda üyelerimizde, düzenlediğimiz bilgilendirme toplantılarıyla farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER