ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 20:07

Uşaklılar Mısır’da göstericilere yönelik saldırıları kınadı

Uşaklılar Mısırda göstericilere yönelik saldırıları kınadı


Uşak'ta bazı siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Mısır'daki darbe ve muhalif göstericilere yönelik saldırıları protesto etti.

Tiritoğlu Parkı'nda toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, Mısır'daki cunta yönetimi aleyhine sloganlar attı. Protesto gösterisine AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Sadet Partisi Uşak İl Başkanı Yunus Acar, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Grup adına açıklama yapan Eğitim Bir Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Karaçalık, “Irkçı emperyalizmin taşeronluğuna soyunarak Mısır’da halk iradesine karşı darbe yapan sözde Mısır ordusu, Mısır halkına çok şiddetli saldırılara başlamıştır.” dedi.

Mısır ordusunun demokrasi yanlılarına karşı şiddetli saldırılarının artarak sürdüğünü ifade eden Karaçalık, "Halkına kurşun sıkan bir zihniyetin Mısır'ı yönetmesi söz konusu değildir. Kendi halkına kurşun sıkan Mısır ordusunun bir terör örgütünden farkı yoktur. Bu terör örgütünün başındaki General Sisi artık sadece bir darbeci değil aynı zamanda eli kanlı bir canidir. Başta ABD olmak üzere Batılı ülkelerin iki yüzlü tutumu ortadayken, bazı Arap ülkelerinin darbecilere verdiği desteği kesmesini istiyoruz. Mısır ordusundaki şerefli askerleri istifaya çağırıyoruz. Dünya Mısır'da yaşananları görmeli." diye konuştu.

Yapılan basın açıklaması sonrasında grup sloganlar eşliğinde İsmetpaşa Caddesi üzerinde Uşak Belediyesi önüne kadar yürüdü.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER