ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 13:18

Uşaklı dağcılar toplu kan bağışı yapacak


Genel merkezi İzmir’de bulunan Zirve Dağcılık Uşak İl Temsilcisi Rafet Gezer, 9 Şubat 2013 Cumartesi günü, yaklaşık 70 üyeleriyle kan bağışı yapacaklarını açıkladı. Uşak Belediyesi ve Kızılay ile ortaklaşa kampanya düzenlediklerini belirten Gezer, kanın sadece insanda üretildiğine dikkat çekerek, "Kan acil değil, sürekli ihtiyaç olan bir maddedir." dedi.

Medyada sürekli kan bağışlarının azaldığı ve talebi karşılayamadığı yönünde haberler çıktığını vurgulayan İl Temsilcisi Gezer, “Kan bağışı, giderek daha da artmalı. Bu çarkın dönmesi için birileri kan verecek ki birileri kullanabilsin. Dolayısıyla, 'Benim başıma gelmez.' diye düşünmek yanlış olur, bir gün kana ihtiyacımız olabilir. Kendi sağlığı açısından da insanın hayatta en az birkaç defa kan vermesi gerekir.” şeklinde konuştu.

Zirve Dağcılık İl Temsilciliği olarak Uşak ve çevresine doğa yürüyüşleri ve dağcılık faaliyetleri düzenlediklerini aktaran Rafet Gezer, “İçinde yaşadığımız topluma karşı sorumluluklarımız olduğunu unutmamalıyız. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da ortak görüşü doğrultusunda sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek için kan bağışı kampanyası düzenledik. Cumartesi saat 11.30'dan 13.30'a kadar, belediye binası önünde kan bağışı yapılacaktır. Bu etkinliğimize tüm üyelerimizden eksiksiz katılım bekliyoruz. Mümkünse yanınızda birer ikişer eşimizi, dostumuzu, arkadaşımızı da getirerek destek ve katılım sağlayalım. Sadece üyelerimizi değil, bütün Uşak halkını çağırıyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER