ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 13:45

Uşak İtfaiyesi okullarda yangın tatbikatı yaptı

Uşak İtfaiyesi okullarda yangın tatbikatı yaptı


Uşak Belediye İtfaiyesi ekipleri, Karaağaç ve Alanyurt ilköğretim okullarında yangın tatbikatı yaptı. 112 Acil Sağlık ekiplerinin de katıldığı tatbikatlarda, bir yangında yapılması gerekenler öğrencilere uygulamalı olarak anlatıldı. Ayrıca itfaiyenin yangın söndürme teknikleri de gösterildi.

Okullarda tatbikatları önemsediklerini belirten Belediye İtfaiye Müdürü Kudret Aydın, “Yangınlarda canların gittiğini görüyoruz. Bu gibi durumlarda nasıl davranılacağını bilmek ve doğru yöntemler uygulamak hayat kurtarır. Çocuklarımızda bu bilinci yaygınlaştırmak için çaba gösteriyoruz.” dedi. Okullarda çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Aydın, bu şekilde daha çok öğrenciye ulaşacaklarını söyledi. Uşak İtfaiyesi’nin modern tekniklerle yangınlara müdahale ettiğinin altını çizerek, “Bugüne kadar mücadele ettiğimiz yangınlarda, kısa sürede yaptığımız hayati müdahalelerle başarılı olduğumuzu ifade edebilirim. Son teknolojileri takip edip yurtdışında ve ülke içindeki meslektaşlarımızla sürekli istişare içindeyiz.” diye konuştu.

Uşak İtfaiyesi’nin her anlamda çalıştığını ve hizmetler bakımından iyi noktalara geldiğini kaydeden Müdür Kudret Aydın, şunları kaydetti: “Bir yandan yangınlarla başarılı mücadelemiz, diğer yandan öğrencilerimizi bilinçlendirme çalışmalarımız sürüyor. Ekipmanlarımızı da çağın gerektirdiği gibi yenilemeye devam ediyoruz. Ayrıca personelimizin sürekli eğitimiyle gelişimine destek veriyoruz. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında alınan eğitimlerle personelimiz çok iyi aşamalara geldi. İtfaiye bünyesinde oluşturduğumuz dalgıç ekibimiz de bu konuda uzmanlaştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER