ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:17

Uşak Belediyesi’nden gençlere kaykay pisti


Uşak’ta yapılan spor sahaları ile gençlerin ve çocukların sağlıklı ve sporu seven bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Uşak Belediyesi Ata Park içinde yapılan kaykay ve paten pisti açılışı gerçekleştirilerek gençlerin hizmetine sunuldu.

Açılışa Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Gündüz, Işıl Akgün ve Tuncay Yılmaz, Uşak Belediyesi Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Pistin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, gençler için kentte birçok çalışma yaptıklarına işaret edip, kaykay pisti ile bir hedefi daha gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Yapılan faaliyetin kentte ilk olduğunu vurgulayan Erdoğan, "İlimizde kaykay pisti ve paten pisti olarak ilk defa bir çalışma gerçekleştiriliyor. Bu nedenle gururluyuz. Her gün daha da güzelleşen Ata Parkımızda spor anlamında bir saha daha kazandırdık. Bunun mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

Ata Park’ın daha da güzelleştiğine işaret eden Erdoğan, parkın sporun her anlamda icra edildiği bir yer haline geldiğine dikkat çekti. Kentin her yerinde spor alanlarının yapılmaya devam edildiğini aktaran Erdoğan, "Sporu seven gençlerin birey olarak daha sağlıklı düşünebildiğini biliyoruz. Bu nedenle yaptığımız parkların içinde spor alanlarının olmasını önemsiyoruz. Ayrıca kentimizin boş bulduğumuzun alanlarında da spor alanlarına dönmesi için çabalarımız devam ediyor” ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER