ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 15:11

Ürgüplü taşımacılardan valilik önünde protesto

Ürgüplü taşımacılardan valilik önünde protesto


Nevşehir merkez ile Ürgüp ilçesi arasında yolcu taşımacılığı yapan iki şirketin sahip ve şoförleri aileleriyle birlikte yeni bir firmaya daha izin çıkması üzerine Nevşehir Valiliği önünde protesto gösterisi yaptı.
Ürgüp ilçesinden 12 araçlık konvoyla Nevşehir Valiliği önüne gelen Ürgüp Peri Tur ve Ürgüp Taşımacılık firmalarının sahip ve şoförleri otobüslerini uygun bir alana park ettikten sonra aileleriyle birlikte Nevşehir Valiliği’nde bulunan Atatürk Anıtı'nın önünde toplandı. “ Adaletsiz ve hukuksuz verilen karara “Hayır”, One Minute vekilim Murat bey, AK Parti’den oylarımızı geri istiyoruz, AK Parti’den üyeliklerimizi geri istiyoruz, Başbakan mazlumun yanında ben buradayım, Haklıyız hakkımızı istiyoruz, Adalet istiyoruz” şeklinde pankartlar taşıyan eylemciler “adalet istiyoruz” sloganları attı.

Basın açıklaması yapan Peri Tur Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Erdoğan, Ürgüp ve Peri Birlik Taşımacılık şirketleri olarak Nevşehir-Ürgüp arasında 15 dakikada bir boş ya da dolu demeden hizmet vermekte olduklarını söyledi.
Taşıma konusunda geçmiş yıllarda çok sayıda hukuki mücadele verdiklerini belirten Erdoğan, “Yapılan Ürgüp ilçe Trafik Komisyonu tespitlerinde doluluk oranlarımızın yüzde 35 gibi çok komik bir rakam çıkmasına, bunun tüm yetkili birimlerce bilinmesine rağmen Ürgüp Taşımacılık şirketi farklı bir nedenle faaliyeti durduruldu. Konuyu Danıştay’a taşıdık. Dava, Danıştay’da 8 aydır devam ediyor. Bunu fırsat bilerek “bizde ilçede taşımacılık yapmak istiyoruz” diyen bir firma müracaat yaptı. Ürgüp Taşımacılık firmasını yok sayılarak kanuni süreç beklenmeden dün Ürgüp ilçe Trafik Komisyonu toplanarak Peri Birlik'in 27, Ürgüp Taşımacılığın 8 aracını hiçe sayarak, iki firmanın araçları 40 günde sadece 9 gün çalışıp 31 gün atıl beklerken, yüzde 35’lik dolulukla bir firmanın dahi kar edemeyeceği bilinmesine karşın üçüncü bir firmaya ihtiyaç duymuşlardır. Bunun nedenini bilmek istiyoruz” dedi.
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’la görüşeceklerini kaydeden Erdoğan “ İl Trafik Komisyon toplantısında Sayın Valimizin kararı tekrar değerlendirmesini, sadece adalete, kanuna ve hukuka dayalı olarak karar verilmesi için dosyaların tekrar incelenmesini talep edeceğim” diye konuştu.
Basın açıklaması sonrasına katılanlar sonrasında araçlarıyla yine konvoy oluşturarak Ürgüp’e olaysız bir biçimde döndü.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER