ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 17:15

Ürgüp: "Sivas’ı çok iyi temsil etmeliyiz"

Ürgüp: "Sivası çok iyi temsil etmeliyiz"


İstanbul'da okuyan ve İstanbul Sivas Platformu bünyesinde görev yapan üniversite öğrencileri Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Geçlere tavsiyelerde bulunan Başkan Ürgüp, Sivas’ın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

Sivas Platformu Üniversite Masası Başkanı Mustafa Taki Doğruyol yaptığı konuşmada ilk olarak İstanbul’da bir araya geldiklerini belirterek, " Bu düzenlemiş olduğumuz ikinci kahvaltı. İlkini İstanbul’da düzenlemiştik. Bu ikincisini Sayın Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp'ün de desteğiyle Sivas'ta düzenliyoruz." dedi.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de Sivaslılara her zaman elinden geldiğince destek olmaya gayret ettiğini belirterek, “Sivas'ın asıl gücü yetiştirmiş olduğu evlatlarından geliyor. Sivas olarak İstanbul- İzmir - Ankara ve yurt dışında hem öğrencilerimiz hem ciddi bir nüfusu barındırmış bulunuyoruz. Ne yazık ki Sivas'ın nüfusu son bir yılda düştü. Nüfusu bir türlü tutturamıyoruz, bazen eğitim maksatlı bazen iş maksatlı insanlar gurbete gidip, geçimlerini temin etmek zorunda kalıyorlar.”

‘SİVAS’I EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL ETMELİYİZ’

Gençlere tavsiyelerde de bulunan Başkan Ürgüp şöyle devam etti: Sivas'ı temsil ettiğimizi unutmayacağız. Bunu kendime de söylüyorum. Sizler okuduğunuz yerlerde ben bütün Sivaslıların olduğu yerlerde bu güzel temsili etmek zorundayım. Güzel bir eğitimle beraber iyi bir istikbal sizleri bekliyor.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER