ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 18:30

"Üretim yaptığımız illeri kalkındırıyoruz"

"Üretim yaptığımız illeri kalkındırıyoruz"


Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), ürettiği petrol ve doğalgaz ile ülke ekonomisine ciddi katkılar sunmanın yanı sıra üretim yaptığı illere sunduğu sosyal yardımlarla dikkat çekiyor. Adıyaman’da birçok okul, cami, belediyeler ile yoksul öğrencilere çeşitli yardım ve desteklerde bulunan TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü, ilin yardımsever kuruluşları arasında yer alıyor.

Kurumun sosyal anlamda yaptığı hizmetler hakkında bilgi veren TPAO Adıyaman Bölge Müdürü Halil Murat Demir, yalnızca petrol ve doğalgaz arama ve üretme faaliyeti yapmadıklarını başta Adıyaman olmak üzere bölgede de sosyal anlamda çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Yöre insanıyla el ele ve uyum içinde sosyal aktiviteleri yürüttüklerini dile getiren Demir, "TPAO olarak biz bu doğrultuda ilimizde; okullarımıza, camilerimize, hayır derneklerimize ve köylerimize çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Okullarda tadilat veya boya işlerinden tutun da kitap, kırtasiye, giyim yardımı gibi çeşitli sosyal etkinliklerimiz oluyor. İhtiyaç sahibi olan kamuya hizmet edecek yerlerde elimizde, imkânlar ölçüsünde yapabileceğimiz ne varsa katkıda bulunmaya çalışıyoruz." dedi.

Sosyal desteklerde özellikle çocuklara büyük önem verdiklerini kaydeden Demir, “Bizim için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız çok önemli bir yerdedir. Bu kapsamda çocuklarımızın gelişmesine katkı sunmak için kuruluş yıldönümümüz etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 5’incisini düzenleyeceğimiz resim, şiir ve öykü yarışmamızı gerçekleştireceğiz. Adıyaman ve komşu illeri kapsayan bu yarışmada 5, 6, 7 ve 8. sınıflar ile 9, 10, 11 ve 12. sınıflardaki kardeşlerimizin gelecek adına motive olmalarına katkı sunmayı amaçlıyoruz. Bu yıl liseyi bitirmiş olan ve artık yetişkin diyebileceğimiz gençlerimizi de bu kapsamda tutarak sanata, kültüre, şiire ve edebiyata olan katkılarını görmelerini sağlıyoruz." dedi.

Son kanunlarla birlikle Adıyaman’ın çevre illerinin büyükşehir statüsüne kavuştuğunu da sözlerine ekleyen Demir, düzenlenen bölgesel yarışma ile bu illerin ortasında kalmasından dolayı Adıyaman’da bu tür aktivitelere uzakmış gibi bir algının oluşmasının önüne de geçileceğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER