ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 17:58

Ünye'de Kur'an ziyafetine büyük ilgi


Ordu Ünye Müftülüğü’nün organizesi ile düzenlenen Kur’an ziyafetine kadın-erkek, genç-yaşlı 7’den 70’e tüm vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Merkez Büyük Cami’de akşam namazından sonra yapılan programa İstanbul Süleymaniye Camii Baş İmam-Hatibi Ayhan Mansız, Süleymaniye Camii Baş Müezzin Kayyımı Abdussamet Yazıcı, Mihrimah Sultan Camii İmam-Hatibi Mustafa Ergün okuyucu olarak, namaz gönüllüleri platformu Ahmet Bulut ise konuşmacı olarak katıldı. Ünye Müftüsü Aydın Yığman yaptığı konuşmada, “Yüce Rabb'imiz kitabımız Kur’an-ı Kerim’i biz kullarına kılavuz olarak göndermiştir. Nasıl anlayıp yaşayacağımızı Sevgili Peygamberimiz (sav) ile göstermiştir. Biz müminlere onu okuyup anlamak ve anladıklarımızı yaşamak gerekiyor. Anlaşılmayan kitap nasıl yaşanacak? Sadece ibadet kitabı değildir Kur’an. O yaşam kılavuzudur.” dedi.

Süleymaniye Camii Baş Müezzin Kayyımı Abdussamet Yazıcı, Mihrimah Sultan Camii İmam-Hatibi Mustafa Ergün ve İstanbul Süleymaniye Camii Baş İmam-Hatibi Ayhan Mansız Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundular. Namaz Gönüllüleri Platformu'ndan Ahmet Bulut da konuşmasında namazın önemini anlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER