ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 14:24

Ünlülerin kuklalarıyla nostalji yaşadılar


Türk toplumunun gönlünde taht kuran, ölümlerinden sonra da unutulmayan ünlü halk ozanı Aşık Veysel ve Türk Pop Müziği sanatçısı Barış Manço'nun kuklaları izleyenlere nostalji yaşattı. Televizyonların bile olmadığı dönemde halkın tek eğlence kaynağı olan kuklalarla yapılan gösteri, izleyenleri hem yıllar öncesine götürdü hem de özlem duyulan değerli isimlerin bir kez daha anılmasını sağladı.

Optimum’da ‘yarıyıl tatili’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘müzikli kukla gösterisi’ minik ziyaretçileri kadar, büyükleri de eğlendirdi. Alışveriş merkezinin ikinci katında geçekleştirilen gösteride; Aşık Veysel, Barış Manço, Gufi ve palyaço kuklaları ile müzik eşliğinde dans eden minikler, birbirinden renkli görüntüler oluşturdu.

Programın son bölümünde Barış Manço’nun kuklası ile gerçekleştirilen gösteri büyük beğeni topladı. Çocuklar, hep bir ağızdan Manço’nun şarkılarını seslendirdi. Kuklalara adeta hayat veren Burak Çövan, 6 yıldan bu yana ‘müzikli kukla gösterisi’ gerçekleştirdiğini anlattı. Çövan, buradaki amacının da; yok olamaya yüz tutan kukla sanatını yaşatmak olduğunu vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER