ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Aralık 2014 Pazartesi 18:49

Ünlülerden Ağaoğlu’na suç duyurusu

Ünlülerden Ağaoğluna suç duyurusu

Nurseli İdiz, Gülgün Feyman ve Can Ataklı, Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.


Kredi kartı borçları için masraf ödemeleri ve elektrik faturalarındaki kayıp kaçak bedelinin mahkeme yoluyla geri alacağını söyleyen firmalardan birinin reklamında oynayan Nurseli İdiz, Gülgün Feyman ve Can Ataklı, Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu hakkında ‘’kendilerini kamuoyu önünde küçük düşürdüğü ve hakaret ettiği’’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

AĞAOĞLU DA ÜNLÜ İSİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

TÜSODER Başkanı Aydın Ağaoğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman’ın da aralarında bulunduğu isimler ile tahsilat şirketi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ağaoğlu adliye çıkışında yaptığı açıklamada, “Bu tür firmalara masraflarının tahsil edilmesi için kredi kartı bilgilerini verenler varsa o kartlarını iptal ettirsinler. Çünkü sizden habersiz kartınızdan harcama yapılabiliyor” demişti.

Ağaoğlu’nun bu açıklamalarının medyada yer almasının ardından İdiz, Feyman ve Ataklı, bahsi geçen reklam filminde tüketicileri bilinçlendirme acıyla oynadıklarını belirterek, kamuoyunda toplumu dolandırdıkları kanısının oluştuğunu öne sürerek Ağaoğlu’na suç duyurusunda bulundular.

Savcılığa suç duyurusu dilekçesi ile birlikte reklam filminin CD’sini sunan İdiz, Feyman ve Ataklı adliye çıkışında basın açıklaması yaptı.

‘’BİZ DE TUTSAK BİRİSİ İÇİN BU FUHUŞ YAPIYOR DESEK OLUR MU?’’

Ağaoğlu’nun açıklamalarına tepki gösteren sunucu Gülgün Feyman, “Kim olduğunu bilmediğimiz, kifayetsiz, muhteris diyebileceğimiz bir kişi bizlere son derece çirkin bir iftira ve hakaret kampanyası yürütmüştür. Bizi bu hakaretlere ve küfürlere karşılık elbette kamuoyu önünde tanınan kişiler olarak hakkımız aramaya geldik. Böyle bir suç bizler için isnat edilebilir mi? Her önüne gelen bunlar dolandırıcı desin. Biz de tutsak bir başkası için bu fuhuş yapıyor desek olur mu? Ellerinde somut delil olması lazım” dedi.

‘’KAMU SPOTU NİTELİĞİNDE HİZMET YAPTIK‘’

Kanuna aykırı hiçbir iş yapmadıklarını dile getiren Nurseli İdiz, ‘’Biz güvenmediğimiz, bilgisinden tam emin olmadığımız hiçbir şeyin içine girmeyiz. Bu uğurda halkın faydasına yapılan kamu spotu niteliğinde bir hizmet vardır. Ama herhalde halkın faydasına olan işlerin yapılmasını istemeyen bazı densiz şahıslarda bu tip girişimlerde bulunuyorlar. Biz de hukuk yoluyla hakkımızı arayacağız’’ diye konuştu.

Can ataklı ise Ağaoğlu’nu kast ettiği sözlerinde ‘’Bunu yapan şahısla, bana bunca yıl sonra bu kadar rezilce bir lekeyi sürmeye çalışan kim ve kimlerse bu işin takibini bırakmayacağım’’ dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER