ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 20:06

Ünlü caz sanatçısı Feyman’ın vasiyeti yerine getirildi


Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve geçtiğimiz gün İstanbul’da hayatını kaybeden ünlü caz ustası ve trompetçi İlhan Feyman, vasiyeti üzerine Bodrum’da defnedildi.

Bodrum'un Göltürkbükü beldesinde eşi Rüya Feyman ile yaşamını sürdüren caz ustası ve trompetçi İlhan Feyman akciğer rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün yaşamını yitirdi. 85 yaşındaki ünlü trompetçi İlhan Feyman’ın cenazesi vasiyeti üzerine karayolu ile Bodrum’a gönderildi. Feyman’ın yakınları tarafından Göltürkbükü beldesinde kendi adının bulunduğu İlhan Feyman sokaktaki evinde tören düzenlendi. Törenin ardından Feyman’ın cenazesi, Göltürkbükü Merkez Camii'nde kılınan ikindi namazının ardından, Göltürkbükü mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.

ÜNLÜ SANATÇIYA NECO İSMİNİ FEYMAN VERMİŞ

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı cenaze törenine birçok ünlü isimde çelenk gönderdi. Ünlü sanatçı Neco da yakın arkadaşı Feman’ı son yolculuğunda yanız bırakmadı. Çok üzgün olduğunu belirten Neco, şu sözlere yer verd: "Benim çok sevdiğim bir ağabeyimdi. Neco ismini bana İlhan Feyman vermişti. Allah geride kalanlara uzun ömürler versin. Bundan 45 sene evvel profesyonelliği ilk onunla beraber öğrendim. Onunla beraber sahenin ciddiyetini yüklendim. Hepimiz o günlerin sanatçısıyız. Hepimiz o günlerin nasıl olduğunu iyi biliriz. Onun için bize faydaları dokunmuş insanlardan biriydi İlhan Feyman. Nur içinde yatsın." dedi.

Feyman'ın eşi Rüya Feyman ise "Çok üzgünüm, şuan söyleyecek söz bulamıyorum. Çok güzel yaşadı. Çok ızdırap çekti son zamanlarında. Huzura kavuştu bunu söyleyebileceğim. Ben 25 yıllık eşiyim." ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER