ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 15:00

Üniversitelilerin 9. Tiyatro Festivali başlıyor


Fatih Üniversitesi Sahne Sanatları Ofisi’ne bağlı faaliyet gösteren Tiyatro Fatih, gelenekselleştirerek devam ettirdiği Tiyatro Festivali’nin bu yıl 9.sunu düzenliyor. Geçen yıl ‘Bi dünya oyun’ sloganıyla gerçekleşen festival, bu yıl ‘2 Yüzlü Oyunlar’ sloganıyla, 1-9 Mayıs 2013 tarihleri arasında izleyicileriyle buluşacak.

Festival kapsamında; çeşitli üniversite ve özel tiyatro gruplarının oyunları, ünlü ve mesleğinde başarılı tiyatro sanatçılarıyla söyleşiler, atölye çalışmaları, açık hava gösterileri ve müzik dinletileri izleyenlere sunulacak. Festival programının açılışı 1 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:30’de Beylikdüzü Kültür Merkez’inde yapılacak. Programda Yıldız Kenter’e onur ödülü ve Yedirenk Sanat Vakfı’na teşekkür plaketi takdim edilecek. Festivale Süleyman Demirel Üniversitesi Albay Kuş, Doğuş Üniversitesi Dava, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Baba Lütfen Çalma, Nişantaşı Üniversitesi Hayata Geçiş Sınavı, Karabük Üniversitesi Genç Osman, Yalova Üniversitesi Binali ile Temir, İstanbul Ticaret Üniversitesi Kuyruklu Yıldız Altında, Gediz Üniversitesi Nar-ı Aşk Mevlana ve Fırat Üniversitesi Zırt-Pırt oyunlarıyla katılacak.

Fatih Üniversitesi sanat yönetmeni Aydemir Gültekin bu tür festivallerle başta tiyatro olmak üzere diğer sahne sanatlarını da uygulayarak estetik değerleri olan bireylerin yetişmesini sağlamayı ve üniversite gençliğini festival çatısı altında tiyatro sahnesinde buluşturmayı amaçladıklarını belirtti. Tiyatro severler festival kapsamında ki oyunları Fatih Üniversitesi İstanbul Kampüsü’nde ve Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak seyredebilir.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER