ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:35

Üniversiteli gençlere 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' verilecek

Üniversiteli gençlere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek


 Samsun Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu, KOSGEB Samsun Hizmet Merkezi ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Akademi işbirliği ile üniversite mezunu veya son sınıf öğrencilerine yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu başlatacak. Kursu başarıyla tamamlayan üniversiteli girişimci gençler, KOSGEB’in hibe ve kredi desteklerinden yararlanabilecek.

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında düzenlenecek eğitimlere 40 yaşından gün almamış, üniversite mezunu veya üniversite son sınıf öğrencileri katılabilecek. Eğitimler TEB Akademi eğitmenleri tarafından uygulamalı olarak verilecek. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda verilecek kurslara başvurulara başlanmış olup, 30 Haziran 2013 mesai bitimine kadar devam edecek. Kursa katılmak isteyenlerin Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na başvurmaları gerekiyor.

Girişimcilik kursuyla ilgili konuşan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Girişimcilik kavramı, son dönemde popüler bir kavram haline geldi. Ekonomik gelişmelerde girişimciliğin daha çok desteklenmesi gerektiğini bize gösteriyor. İşsizliği daha aza indirmek ve ekonomiye can vermek amacıyla girişimciliğin mutlaka desteklenmesi gerektiğinin farkındayız. Düzenleyeceğimiz kursumuz girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, gençlerin potansiyellerinin gerçekleştirilmesine imkan sağlanması, girişimciliklerinin desteklenmesi ve istihdamın artırılması amacı taşımaktadır.” dedi.

Gençleri girişimci bir kariyere teşvik etmek için çaba harcadıklarını belirten Başkan Murzioğlu, “Sosyal girişimcilik eğitimi ile gençlerimizi toplumsal sorunlara duyarlı, iş ahlakına önem veren, yenilikçi, yaratıcı, sosyal sorumluluk projelerine açık girişimci yapmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en önemli gücü girişimcileridir. Bu gücü toplumun geneline yaymak ve gençleri de bu gelişmenin bir parçası haline getirmek ülkemizin sürdürülebilir büyümesi için büyük önem taşımaktadır. Bu projenin, ilimizde gençlerin daha girişimci bireyler haline gelmelerine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Düzenlenecek eğitimden sonra gençlerimiz, KOSGEB’in genç girişimcilere sağlayacağı hibe ve kredi desteklerinden yararlanma fırsatı da bulacaklar.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER